Інтерес до використання газу в автомобілях, як і раніше, популярний. Це не дивно, тому що обладнання, яке використовується для адаптації автомобілів до роботи зі зрідженим нафтовим газом, тепер настільки вдосконалено, як ніколи раніше, і пропонує характеристики, про які можна було тільки мріяти десять років тому.
Ось кілька популярних міфів, які зупиняють багатьох потенційно зацікавлених водіїв вкладати кошти в установку. Це всього лише міфи, інформує
Ukr.Media.
Двигун на газі буде слабкішийТак, років десять тому, коли панували змішувальні установки, продуктивність газових двигунів була явно слабшою — нормою було зниження максимальної потужності на 5-15 відсотків у поєднанні зі зниженням максимального обертового моменту двигуна. Однак, установки послідовного уприскування газу забезпечують такі ж або майже такі ж характеристики газових двигунів, як і під час роботи на бензині. Максимальне падіння потужності 2 відсотки непомітні для водія, тим більше що культура роботи двигуна на газі така ж, як і робота на бензині.
Газовий двигун зношується швидше
Немає прямої залежності між швидкістю зносу двигуна і використанням газоподібного палива. Безумовно, умовою є правильний підбір і збірка установки. Оптимально працююча установка для зрідженого нафтового газу може позитивно вплинути на деякі компоненти двигуна і, зокрема, позитивно вплинути на його чистоту.
Газ руйнує моторне мастило
Наприклад, якщо зріджений газ забруднений сіркою, це впливає на підкислення моторного мастила. Але це буває рідко і виключено, якщо ми заправляємо хороший газ на хороших станціях. Водночас при згорянні газу утворюється набагато менше твердих частинок, ніж при згорянні дизельного палива або бензину, що вже видно по стану моторного мастила: в автомобілях, що працюють на зрідженому нафтовому газі, воно прозоре і яскраве навіть після декількох тисяч кілометрів пробігу. Явище "чистого згоряння" зрідженого нафтового газу впливає не лише на стан моторного мастила, але і на невелику кількість відкладень у двигуні.
Газова установка може викликати пожежу
В автомобілях, обладнаних газовою установкою, 90 відсотків пожеж не пов'язані з самим ГБО. Ризик пожежі, спричиненої установкою зрідженого нафтового газу, близький до нуля при правильно встановленій і обслуговуваній установці. Водночас в автомобілях, не обладнаних системою LPG, у тому числі з дизельними двигунами, виникають загоряння через витоки палива і виробничих дефектів. Зазвичай, установка систем для зрідженого нафтового газу не пов'язана з ризиком виникнення пожежі.
Газовий балон становить небезпеку під час аварії
Газовий балон — одна з найбільш стійких до пошкоджень частин автомобіля — він набагато міцніший, ніж бензиновий або дизельний паливний бак. Водночас балон зі зрідженим нафтовим газом оснащений запірними газовими клапанами. Навіть у разі пожежі в автомобілі не відбувається швидкого викиду більшої кількості газу — одним з обов'язкових пристроїв безпеки є клапан, який в разі небезпечного підвищення тиску в баку випускає невелику кількість палива, запобігаючи розрив балона. Навпаки, можна сказати, що баки для бензину/дизельного палива в автомобілях в цей час зроблені з пластику, який просто плавиться в разі пожежі.
Неважливо, де заправлятися зрідженим газом
Не правда! Газоподібні палива розрізняються не лише більшим або меншим вмістом забруднюючих речовин, але і більш-менш відповідним для сезону року змістом основних компонентів: пропану і бутану. Якість палива впливає не лише на характеристики автомобіля і довговічність установки, але і значною мірою на витрату палива. Нерідко автомобіль, заправлений (особливо взимку) більш дешевим і неякісним паливом, споживає його значно більше.
Чим дешевша установка, тим швидше окупиться
Зрозуміло, що при інвестуванні в установку для зрідженого нафтового газу ви маєте бути обережні, щоб не вкласти забагато коштів, тому найдорожчі установки на ринку — це пропозиція для невеликого числа користувачів. Водночас не слід відмовлятися від високоякісних компонентів і їх характеристик, відповідних до вимог двигуна, інакше, по-перше, компоненти системи будуть швидко зношуватися, що призведе до витрат, а по-друге, двигун і його аксесуари можуть вийти з ладу, що виключає економію за рахунок їзди на газі.
Бензиновий двигун призначений тільки для роботи на бензині
Мабуть, так, але чи знаєте ви, що в багатьох автомобілях заводські бензинові форсунки також дозволені для використання газоподібного палива (LPG / CNG)? Одні автовиробники співпрацюють з компаніями, що виробляють газове обладнання, інші дозволяють установку в дилерських центрах. Відсутність дозволу на встановлення обладнання для зрідженого нафтового газу часто продиктовано, в основному, бізнес-питаннями, що, звичайно, не є перешкодою для установки ГБО.
Неважливо, в якій майстерні встановлювати ГБО
Точно ні! Є багато причин, чому ви повинні уникати майстерень, які пропонують найнижчі ціни на ринку. У разі проблем або навіть помилок під час складання у дешевої майстерні можуть виникнути проблеми з прийняттям на себе відповідальності. Інша справа в обладнанні: в хорошій майстерні дуже багато дорогих інструментів, які впливають на експлуатаційні витрати і ціни на послуги. Краще доплатити!
Пряме впорскування бензину перешкоджає встановленню систем зрідженого нафтового газу
Це неправда: немає проблем з установкою систем ГБО в автомобілях з прямим уприскуванням бензину, як з використанням систем послідовного уприскування газу в паровій фазі, так і систем уприскування рідкого газу. Звичайно, не кожну машину можна адаптувати до газу — наприклад, автомобілі, обладнані системами подвійного вприскування, на даний момент є проблемними для установки газового обладнання.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-04-2021, 01:55
0
2 524