RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

* На правах реклами

Якщо в домі пропадає інтернет – життя зупиняється, а коли повідомлення відправляється кілька хвилин – нерви беруть гору. І навіть думки скептиків про те, що без доступу до мережі можна обійтися, уже не актуальні. Адже зараз інтернет став одним зі способів комунікації, у чому через карантин усі переконалися. Саме тому питання підключення до інтернету та організації внутрішньої мережі помешкання тепер є вкрай важливими. А під час дистанційного навчання і віддаленої роботи вони стоять на одному рівні з проблемами постачання електрики, тепла та води.

Звісно, підвести інтернет не проблема – зателефонували до провайдера, а за кілька годин команда фахівців оперативно приїхала та завела кабель. От і все, ваша оселя під’єднана до інтернету, залишається увімкнути роутер. На цьому етапі варто запам’ятати, що швидкість з’єднання буде залежати не так від провайдера, а як від правильно організованої внутрішньої мережі. Бо ж якщо логічно подумати, то старенький роутер зі слабким сигналом не може забезпечити якісний зв’язок у двоповерховому будинку. А звинувачуємо в цьому ми провайдерів…

Як же організувати внутрішню мережу вдома та чи вистачить не дуже потужного роутера, розповіли в компанії Intelekt

Перше, про що пам’ятаємо обираючи роутер, – планування оселі. Якщо ви власник однокімнатної квартири, то роутера з середньою потужністю вам вистачить. Щоб отримувати рівномірний сигнал з усіх точок, розмістити його потрібно буде посередині помешкання, бажано на рівні очей. Але якщо ваша оселя більшої площі – кілька кімнат, а то й поверхів, то в такому випадку краще організувати комбіновану мережу – Wi-Fi + кабельне підключення. Думка, що одного роутера вистачить, є хибною, адже він, як правило, може покривати тільки 15-20 м довкола при відсутності перешкод. А якщо Wi-Fi перебиватимуть стіни, шафи, дзеркала чи вікна, сигнал відповідно слабшатиме. Так, скло поглинатиме близько 10% потужності інтерету, гіпсокартон та деревина – до 15%, цегла – до 25%, бетон – до 50%, залізобетон – до 75%, а металеві плити та елементи – аж до 95%. От уявіть наскільки слабким буде з’єднання, якщо вашому Wi-Fi перешкоджатимуть конструкції з таких матеріалів.

Крім того, якщо ви користуєтеся мікрохвильовкою, електрочайником, електро- і теплою підлогою, холодильником, стаціонарним телефоном з базою, радіопристроями, до того ж у сусідів через стінку теж є Wi-Fi та радіопристрої, вони можуть глушити сигнал вашого роутера і створювати перешкоди, працюючи з ним на одній частоті.

«Фая, нет ВайФая», або Що робити, якщо на кухні й у ванній кімнаті слабкий сигнал Wi-Fi?*

Уявіть, що у вас дво- або трикімнатна дещо подовгувата квартира в панельному будинку, а кабель провайдера заведений біля вхідних дверей або з вікна. У таких ситуаціях часто розміщують роутер безпосередньо біля точки вводу кабелю, тобто десь збоку. Та якщо роутер розташовуватиметься не в центрі квартири – створюватимуться "мертві зону", де немає Wi-Fi. Саме тому, коли не виходить встановлювати роутер посередині, слід від нього провести кабель у віддалені кімнати та підключити ретранслятори чи PLC-адаптери, щоб забезпечити з’єднання у "мертвих зонах".

Важливо! Усі допоміжні пристрої необхідно з’єднувати кабельною, а не Wi-Fi, мережею. Якщо ж ретранслятори будуть підключені через Wi-Fi, вони не зможуть забезпечити повноцінний зв’язок, оскільки розташовуються вони далеко від центрального роутера в місцях, де підключення до інтернету хотілося б підсилити. Крім того, якщо ж сигнал роутера перебиватиметься стінами чи працюватиме на одній частот з побутовими приладами, сигнал Wi-Fi буде слабким. А якщо ж ви підключите додаткові пристрої до центрального роутера кабельною мережею, втрата якості інтернету буде мізерною.

Яким має бути сам кабель, що забезпечуватиме належне підключення?

Звісно, сам Ethernet (lan / вита пара) кабель, яким здійснюється з'єднання, є дуже важливим під час організації внутрішньої мережі. Сьогодні представлено багато категорій кабелів – 4, 4е, 5, 5е, 6, 7 та 8. Якщо ж говорити про кожен вид окремо, то варто сказати, що використовувати кабель 4 категорії фахівці не рекомендують. Для домашнього користування оптимальним буде кабель категорій 5/5е, який здатен забезпечувати якісний доступ до мережі на швидкостях до 1000 Мбіт/с. Та коли ми говоримо про більш захищені, довговічніші та розраховані на більші швидкості передачі даних варіанти, то рівних кабелям 6 та 7 категорій, безсумнівно, не буде!

Якщо у вас виникли запитання щодо організації внутрішньої мережі в оселі, спеціалісти компанії Intelekt вам радо допоможуть. За більш детальною інформацією звертайтеся – 050 434 3200.
Редактор: Марія Фернюк
7-04-2021, 17:32
Коментарів 0 Переглядів 5 119

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.