«Фая, нет ВайФая», або Що робити, якщо на кухні й у ванній кімнаті слабкий сигнал Wi-Fi?*

новини / прес-релізи
5 204
0
* На правах реклами

Якщо в домі пропадає інтернет – життя зупиняється, а коли повідомлення відправляється кілька хвилин – нерви беруть гору. І навіть думки скептиків про те, що без доступу до мережі можна обійтися, уже не актуальні. Адже зараз інтернет став одним зі способів комунікації, у чому через карантин усі переконалися. Саме тому питання підключення до інтернету та організації внутрішньої мережі помешкання тепер є вкрай важливими. А під час дистанційного навчання і віддаленої роботи вони стоять на одному рівні з проблемами постачання електрики, тепла та води.

Звісно, підвести інтернет не проблема – зателефонували до провайдера, а за кілька годин команда фахівців оперативно приїхала та завела кабель. От і все, ваша оселя під’єднана до інтернету, залишається увімкнути роутер. На цьому етапі варто запам’ятати, що швидкість з’єднання буде залежати не так від провайдера, а як від правильно організованої внутрішньої мережі. Бо ж якщо логічно подумати, то старенький роутер зі слабким сигналом не може забезпечити якісний зв’язок у двоповерховому будинку. А звинувачуємо в цьому ми провайдерів…

Як же організувати внутрішню мережу вдома та чи вистачить не дуже потужного роутера, розповіли в компанії Intelekt

Перше, про що пам’ятаємо обираючи роутер, – планування оселі. Якщо ви власник однокімнатної квартири, то роутера з середньою потужністю вам вистачить. Щоб отримувати рівномірний сигнал з усіх точок, розмістити його потрібно буде посередині помешкання, бажано на рівні очей. Але якщо ваша оселя більшої площі – кілька кімнат, а то й поверхів, то в такому випадку краще організувати комбіновану мережу – Wi-Fi + кабельне підключення. Думка, що одного роутера вистачить, є хибною, адже він, як правило, може покривати тільки 15-20 м довкола при відсутності перешкод. А якщо Wi-Fi перебиватимуть стіни, шафи, дзеркала чи вікна, сигнал відповідно слабшатиме. Так, скло поглинатиме близько 10% потужності інтерету, гіпсокартон та деревина – до 15%, цегла – до 25%, бетон – до 50%, залізобетон – до 75%, а металеві плити та елементи – аж до 95%. От уявіть наскільки слабким буде з’єднання, якщо вашому Wi-Fi перешкоджатимуть конструкції з таких матеріалів.

Крім того, якщо ви користуєтеся мікрохвильовкою, електрочайником, електро- і теплою підлогою, холодильником, стаціонарним телефоном з базою, радіопристроями, до того ж у сусідів через стінку теж є Wi-Fi та радіопристрої, вони можуть глушити сигнал вашого роутера і створювати перешкоди, працюючи з ним на одній частоті.

«Фая, нет ВайФая», або Що робити, якщо на кухні й у ванній кімнаті слабкий сигнал Wi-Fi?*

Уявіть, що у вас дво- або трикімнатна дещо подовгувата квартира в панельному будинку, а кабель провайдера заведений біля вхідних дверей або з вікна. У таких ситуаціях часто розміщують роутер безпосередньо біля точки вводу кабелю, тобто десь збоку. Та якщо роутер розташовуватиметься не в центрі квартири – створюватимуться "мертві зону", де немає Wi-Fi. Саме тому, коли не виходить встановлювати роутер посередині, слід від нього провести кабель у віддалені кімнати та підключити ретранслятори чи PLC-адаптери, щоб забезпечити з’єднання у "мертвих зонах".

Важливо! Усі допоміжні пристрої необхідно з’єднувати кабельною, а не Wi-Fi, мережею. Якщо ж ретранслятори будуть підключені через Wi-Fi, вони не зможуть забезпечити повноцінний зв’язок, оскільки розташовуються вони далеко від центрального роутера в місцях, де підключення до інтернету хотілося б підсилити. Крім того, якщо ж сигнал роутера перебиватиметься стінами чи працюватиме на одній частот з побутовими приладами, сигнал Wi-Fi буде слабким. А якщо ж ви підключите додаткові пристрої до центрального роутера кабельною мережею, втрата якості інтернету буде мізерною.

Яким має бути сам кабель, що забезпечуватиме належне підключення?

Звісно, сам Ethernet (lan / вита пара) кабель, яким здійснюється з'єднання, є дуже важливим під час організації внутрішньої мережі. Сьогодні представлено багато категорій кабелів – 4, 4е, 5, 5е, 6, 7 та 8. Якщо ж говорити про кожен вид окремо, то варто сказати, що використовувати кабель 4 категорії фахівці не рекомендують. Для домашнього користування оптимальним буде кабель категорій 5/5е, який здатен забезпечувати якісний доступ до мережі на швидкостях до 1000 Мбіт/с. Та коли ми говоримо про більш захищені, довговічніші та розраховані на більші швидкості передачі даних варіанти, то рівних кабелям 6 та 7 категорій, безсумнівно, не буде!

Якщо у вас виникли запитання щодо організації внутрішньої мережі в оселі, спеціалісти компанії Intelekt вам радо допоможуть. За більш детальною інформацією звертайтеся – 050 434 3200.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм