Україну накриває третя хвиля коронавірусу. Київ, а ще 5 областей - Івано-Франківська, Житомирська, Одеська, Чернівецька та Закарпатська невтішно забарвлюються у "червоний" колір. За кількістю хворих на COVID-19 Україна стрімко наближається до цифр, які лякали восени 2020-го.
Про це повідомляє ТСН Тиждень.
28 листопада був пік осінньої хвилі коронавірусу. Тоді за день зафіксували понад 16 тисяч нових недужих. І от цього тижня на кривій, що зростає, знову бачимо майже 16 тисяч.
Водночас, COVID-19 постійно мутує і знову підготував неприємні сюрпризи. Лікарі кажуть, що вірус помолодшав. Нині дуже багато хворих віком приблизно 30 років. А ще - впіймати його стало складніше, бо змінилися симптоми.
COVID-19 практично знищив інші сезонні епідемії.
"В мікробіологічному світі теж є конкуренція. І зараз коронавірус домінує. Грипу ми майже не зустрічаємо", - каже лікарка-пульмонологиня Світлана Гук.
Нині інфікованих хоч і менше, ніж у пік восени, але ті, хто заразився, потрапляють на лікарняне ліжко у три рази частіше і хворіють важче. Відтак, головна загроза - межа можливостей медичної системи України, явно проглядає в очах шалено втомлених лікарів.
"На кожного медика навантаження збільшилося в декілька разів. Це не в 2 рази, це в 10. Ми тут просто як на війні. Ми вже на грані, а розвивається кожен день все гірша і гірша ситуація і ми не знаємо, що буде дальше", - розповіла керівниця центру терапії лікарні швидкої допомоги Марта Сайко.
Ще один підступ віруса - він не визнає ваш імунітет і з легкістю атакує вдруге. А отже, якщо ви перехворіли один раз, цілком можливо, що це буде вдруге. Вірус змінюється, мутує.
Лікар з Чернівців Віктор Волощук, області, яка першою познайомилася з коронавірусом, теж перехворів два рази. Перший - у легкій формі. Вдруге - коронавірус буквально звалив лікаря з ніг двобічною пневмонією.
"Вірус мутує. Він стає гірший, агресивніший, набагато агресивніший", - каже він.
Змінився не лише характер вірусу, а і його симптоми.
"Починається біль у горлі. Я не спостерігала цього на початку. Знову таки, не кожен. І більше пацієнтів з активною нежиттю. Знову таки, це те, чого на початку, десь там серпень, вересень, ми казали, якщо в людини активний нежить, то це не ковід. Зараз таких пацієнтів більше. Видається, що це якась застуда, а це по ПЛР і по аналізу крові ми бачимо все ж таки коронавірус", - зазначає Світлана Гук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-03-2021, 09:27
0
5 622