6 лайфхаків, які допоможуть швидко та тактовно завершити розмову, яка вам не подобається

новини
2 122
0
6 лайфхаків, які допоможуть швидко та тактовно завершити розмову, яка вам не подобається

У житті часто трапляються моменти, коли розмова з опонентом занадто затягується або отримує негативний підтекст — розповідаємо, як правильно виходити з подібних ситуацій без шкоди для обох сторін, інформує Ukr.Media.

Напевно, кожен з нас зіштовхувався з тим, що бажання продовжувати тривалу бесіду відсутнє, але страх образити опонента робить нас заручниками ситуації, а тому ми змушені продовжувати брати участь у нудній або незручній розмові. У подібних ситуаціях велике значення має те, з ким ведеться діалог: з близькою людиною або сторонньою.



У першому випадку проблема спрощується, оскільки соціальна дистанція коротша, а, це означає, що ми можемо використати більше маневрів, щоб зупинити бесіду. Втім, і у другому випадку є свої нюанси, що сприяють безболісному перериванню неприємної розмови. Давайте розберемося разом у лайфхаках, які допоможуть тактовно вирішити проблему.

"Приєднання" і подальше завершення розмови

Коли ваш співрозмовник говорить багато, і ви не знаєте, як його зупинити, можна використати тактику приєднання, наприклад, сказавши наступне: "У мене була схожа історія"; "Я нещодавно теж потрапляв у таку ж ситуацію". Потім, видавши певну кількість інформації, необхідно завершити розмову: "Я, напевно, зовсім тебе заговорив, час йти у своїх справах". Використавши подібну тактику, ви "перебиваєте" самі себе, беручи ініціативу до власних рук.

Компліменти і похвала

Коли розмова помітно затягнулася, а у вас немає можливості вставити хоч слово, можна зупинити монолог співрозмовника, похваливши його, і змінити таким чином тему розмови. Наприклад: "Я поділяю твої емоції, це дійсно несправедливо. До речі, забула тобі сказати, що новий светр тобі дуже личить". "Я б так само вчинив на твоєму місці. До речі, не можу не відзначити, ти дуже добре сьогодні виглядаєш".

Апеляція до необізнаності

Коли мова починає стосуватися тем, які вам відверто нецікаві або можуть викликати конфлікт, можна використати наступні фрази: "Я абсолютно аполітична, і намагаюся не обговорювати ті теми, у яких не є компетентною"; "Я не стежу за цією темою, тому не можу підтримати розмову". Так ви зможете дати зрозуміти співрозмовнику, що не бажаєте брати участь у дискусії на суперечливу тему, при цьому не зачепивши його почуттів.

Чесність і прямолінійність

Якщо вас залучають до обговорення пліток або у вашій присутності говорять про ситуацію, з якою ви не згодні, ви можете відверто позначити свою позицію з цього питання. Для цього можна використати наступні фрази: "Я намагаюся не обговорювати людину за її відсутності"; "Ця тема мені неприємна"; "Не можу сказати нічого поганого про цю людину, адже до мене вона завжди ставилася порядно". Використовуючи цей прийом, ви чітко дасте зрозуміти, що подібні розмови вас не цікавлять, і співрозмовнику не варто намагатися залучати вас у них у майбутньому.

Пауза

Якщо ситуація загострюється, а учасники розмови починають переходити на підвищені тони, запропонуйте співрозмовнику вирішити питання трохи пізніше, коли кожен з вас зможе контролювати свої емоції: "Вважаю, нам варто охолонути і продовжити розмову, коли ми обидва заспокоїмося"; "Не думаю, що ця розмова призведе зараз до чогось гарного, тому пропоную перенести її обговорення на інший час".

Вербальні жести

Коли бесіда набридла, а опонент цього не помічає, можна використати жести, які допоможуть вам показати співрозмовнику, що розмова затягнулася. Старий добрий спосіб показати, що ви поспішаєте — поглянути на годинник. Якщо цей метод для вас не зовсім зручний, ви можете уточнити час у співрозмовника, натякнувши, що вам треба йти у своїх справах: "Не підкажеш, котра година? Слухай, ми зовсім забалакалися, мені треба бігти".

Ще один спосіб перервати тривалу розмову, наприклад, бесіду з колегою, який підійшов до вашого робочого столу, — взяти документи і почати кудись збиратися. Можна також уточнити, чи не знає він, де зараз, наприклад, керівник або будь-який інший співробітник, і вирушити перевірити, чи на місці він.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм