RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Газована вода: чи шкідлива вона для здоров'я

Газована вода: чи шкідлива вона для здоров'я

Солодка газована вода або содова шкідлива для здоров'я людини, тому що в ній багато цукру. Вживання занадто великої кількості содової може привести до збільшення ваги, діабету і серцево-судинних захворювань.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), пише Главред.



Більшість людей в Америці споживають занадто багато доданих цукрів, що може призвести до проблем зі здоров'ям.

У цій статті обговорюється, чому газовані напої шкідливі для здоров'я людини, і пропонуються альтернативні напої, з яких людина може вибирати.

Чи шкідлива газована вода для здоров'я?

Згідно CDC, газована вода шкідлива для здоров'я людини, в першу чергу через вміст в ній цукру. Занадто багато цукру може негативно позначитися на здоров'ї людини.

Згідно з одним джерелом, типова банка газованої води містить від 29,4 до 42 грамів (г) цукру, що еквівалентно 7-10 чайним ложкам (чайним ложкам).

Вплив на здоров'я тіла

CDC також заявляє, що вживання великої кількості напоїв, підсолоджених цукром, може призвести до:

- збільшення ваги

- ожиріння

- діабету 2 типу

- серцевих захворювань

- захворювань нирок

- неалкогольної хвороби печінки

- подагра

Дослідження, проведені в 2018 році, показали, що у людей, які регулярно п'ють газовані напої, більше шансів захворіти на діабет 2 типу, ніж у людей, які не п'ють газовані напої.

За даними Harvard Health, газована вода може викликати збільшення ваги. Це може відбуватися з різних причин.

Газована вода не змушує людину відчувати себе ситим так само, як споживання тієї ж кількості калорій з твердої їжі. Деякі люди можуть продовжувати їсти, незважаючи на те, що вживають висококалорійний напій.

Крім того, солодкі напої можуть підвищити апетит до інших висококалорійних продуктів.

Сода також може викликати карієс. За даними Національної служби охорони Здоров'я Сполученого Королівства (NHS), солодкі напої є основною причиною карієсу.

Коли бактерії в роті розщеплюють цукор, утворюється кислота, яка розчиняє поверхню зуба.

Чи шкідлива дієтична газована вода для здоров'я?

Дієтична газована вода також шкідлива для здоров'я. Дієтична сода містить штучні підсолоджувачі, такі як аспартам або сахарин.

Дослідження, проведені в 2018 році, підтвердили думку про те, що сода є фактором ризику розвитку діабету. Дослідження також показало, що перехід на дієтичну газовану воду не знижує ризик розвитку діабету. Це може бути навіть незалежний фактор ризику.

Крім того, в дослідженні 2019 року було перевірено вплив низькокалорійної соди на зубну емаль. Дослідження показало, що як звичайні, так і низькокалорійні газовані напої, що містять підсолоджувачі, мають несприятливий вплив на зубну емаль.

Газована вода шкідлива для вас?

CDC рекомендує газовану воду як альтернативу солодким напоям, таким як газована вода. Однак завжди стежте за тим, щоб газована вода не містила цукру або інших підсолоджувачів.

Газована вода може допомогти людям перестати вживати газовані напої. Газована вода не обов'язково повинна бути позбавленою смаку. Доступні варіанти з додаванням фруктових ароматизаторів і мінералів.

Завжди перевіряйте етикетку і вибирайте сорти, що не містять доданих цукрів, штучних підсолоджувачів, кофеїну або натрію.

Альтернативи соді

Фахівці відзначають, що кращий вибір для втамування спраги - це вода.

Вода корисна для загального здоров'я людини. Це може допомогти організму:

- підтримувати хорошу температуру

- змащувати суглоби

- позбутися від відходів через сечовипускання, дефекацію і Піт

- запобігти камені в нирках

Щоб допомогти людям споживати більше води, CDC рекомендує:

- Зберігайте пляшку холодної води в холодильнику

- додавайте часточки лайма, огірка, лимона або кавуна для додаткового аромату

- носіть з собою багаторазову пляшку з водою протягом дня і наповнюйте її в міру необхідності

Фруктовий сік-можливий варіант. Однак він також містить багато цукру, тому важливо не вживати його занадто багато. В якості альтернативи газованій воді спробуйте додати чверть або півсклянки 100% -ного фруктового соку в просту газовану воду.

Людина також може споживати в помірних кількостях:

- простий кави

- простий чай

- газована вода

- сельтерская вода

- несолодка ароматизована вода

Завжди читайте етикетки, щоб переконатися, що напої містять доданий цукор.

CDC відзначають, що доданий цукор повинен становити менше 10% від загальної добової калорійності людини. Крім того, люди у віці до 2 років не повинні вживати їжу або напої, що містять доданий цукор.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
23-02-2021, 00:25
Коментарів 0 Переглядів 2 286

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".