Серед молоді популярно ходити посеред зими без шапки. Як наслідок, – отит.
Кореспондентка molbuk.ua з’ясувала, як він виникає та як лікувати це захворювання.
Отит – захворювання вуха, при якому розвивається запалення, часто з утворенням гною. Провокують його інфекції, які атакують організм на тлі переохолодження, потрапляння в вухо води або зниження імунітету.
Нерідко хвороба проявляється у тих, хто переніс різні вірусні запалення – грип, кір, скарлатину. Також вона може розвинутися через недоліковану ГРВІ.
Класифікація отиту
Отит, залежно від його локалізації, буває: зовнішній, середній, внутрішній.
Хвороба перебігає у двох формах – гострій і хронічній. У першому випадку у хворого спостерігається яскраво виражена симптоматика: підвищення температури, різкий прострільний біль у вусі, закладеність і зниження слуху.
Якщо розвинувся хронічний отит, симптоми пом’якшуються і проявляються періодично. Хвороба то "дрімає", то загострюється з новою силою.
Також існує катаральна і гнійна форма захворювання. При катаральній формі симптоматика легша – вухо закладає, слух погіршується, з’являється шум і незначний біль.
Якщо не розпочати терапію, ця стадія переходить у гнійний отит, симптоми якого більш виражені – сильний біль, відчуття тиску в вусі, жар, виділення гною.
Зовнішній отит
Якщо в людини зовнішній отит, лікування підбирають залежно від його форми. У першому випадку фурункул розкривають, шкірні покриви дезінфікують. Це приносить миттєве полегшення. У другому випадку зовнішній отит лікують лікарськими препаратами, що знімають запалення.
Середній отит
Запальний процес локалізується в середньому вусі. Це більш небезпечне захворювання, ніж попереднє, оскільки чиниться тиск на барабанну перетинку. Найчастіше отит середнього вуха супроводжується гнійним процесом, що підвищує ризик ускладнень.
Тому терапія повинна бути комплексною і більш серйозною. Призначають протизапальні препарати поряд з антибіотиками. Також проводять фізіотерапевтичні процедури.
Внутрішній отит (лабіринтит)
Серйозна хвороба, яка виникає найчастіше при задавненому середньому отиті. Запальний процес перекидається на структури лабіринту. Внутрішній отит симптоми дає більш виражені – біль посилюється, віддає в лоб, шию, очі.
Температура підвищується, з’являються головні болі, вестибулярні розлади. Ця форма хвороби загрожує ускладненнями, головне з яких – незворотні ураження слуху.
Можливі ускладнення
Чому, коли людина хворіє на отит, лікування потрібно розпочинати негайно? Ця хвороба підступна і може обернутися серйозними наслідками для здоров’я.
Запальний процес викликає утворення гною, він з часом проходить в більш глибокі структури вуха. Найпоширеніше ускладнення – перфорація барабанної перетинки, коли порушується її цілісність і втрачається слух.
Запалення може торкнутися й кори головного мозку, розвивається менінгіт, що становить небезпеку для життя. Тому при появі симптомів хвороби потрібно швидко записуватися на прийом до лікаря, який знає, як лікувати отит, а не звертатися до сумнівних засобів народної медицини.
Профілактика отиту
Перш за все, необхідно зміцнювати імунітет і берегтися від вірусів парагрипу та інших інфекцій. У цьому плані корисно буде зробити профілактичні щеплення. Також слід ретельно лікувати такі хвороби, як ангіна, гайморит і навіть звичайна застуда, щоб збудники не перейшли в вуха по євстахієвій трубі.
І врешті, уникати переохолоджень і запобігати потраплянню води у вуха.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-02-2021, 09:45
0
1 678