Гадаєте, що насуплені брови і зціплені зуби — найкращий інструмент для виховання дитини? Якщо подібним чином з вами поводилися батьки, не повторюйте їх помилок. Малюк, з народження вихований у коханні і зі ставленням до нього як до окремої особистості, здатний засвоїти правила поведінки і гідно поводитися у суспільстві. А той, на кого постійно кричать і піднімають руку, виросте озлобленою на світ і закритою людиною. Ми завжди закликаємо вас до адекватності — і цього разу ми розберемо чергові неправильні установки, які руйнують відносини між поколіннями, інформує
Ukr.Media.
"Закрий рот, тебе ніхто не питав!"Запитували, і ще й як! Діти мають таке ж саме право брати участь в обговоренні рішень, які стосуються усієї родини і особисто їх, як і дорослі. Хоча ви несете відповідальність за дитину до її повноліття, все ж таки ви не повинні обмежувати право на "свободу думки і слова", закріплене у Конституції, та яке дається їй за фактом народження. Якщо від букви закону повернутися до психології, можливість визначати свій вибір, приймати рішення і відповідати за їх результат, приймати невдачі внаслідок невірних рішень і радіти вдалому вибору — усе це допомагає дитині сформувати характер і після досягнення 18 років зняти з батьків відповідальність за своє життя.
"Прибери квартиру до нашого приїзду, інакше не підеш гуляти"Дитина не ваш раб, а людина, у якої теж можуть бути свої плани на вільний від навчання час. У фразі вище виявляються відразу дві помилки — неповага до особистого життя дитини і заперечення її права на вибір. Спочатку дізнайтеся, чим підліток планує сьогодні зайнятися, а після запитайте, чи зможе він допомогти вам прибрати у квартирі. У родинах, де люди є не лише родичами, а й друзями, діти залюбки допомагають батькам. А за наявності деспотичних батьків вони замітають сміття під крісла і розпихають одяг по шафах — роблять видимість прибирання, аби позбутися від завдання.
"А з ким це ти там листуєшся?"У підлітковому віці у дітей з'являється перша симпатія, у деяких починаються відносини, а інші свідомо відмовляються від них на користь навчання. Навіть маскуючи свою цікавість під милою посмішкою, ви не припиняєте бути ворогом у очах дитини, до якої чіпляєтеся з недоречними питаннями. Не варто заводити розмови про особисте життя, поки вона сама не прийде до вас з проханням обговорити проблему. Дайте можливість всередині себе пережити поки що нові для неї переживання — закоханості, ревнощів, розчарування. Цікавтеся, як минув день, гарний чи поганий у неї сьогодні настрій, чи є плани на вихідні і так далі. Станьте на деякий час мовчазним другом, який оточить турботою, але не буде вантажити і без того напружений бурхливими пристрастями мозок. І отже, навіть не намагайтесь перевіряти телефон!
"Поки ти у моїй домівці, живи за моїми правилами"Так, ви є власником квартири, у якій проживає ваша родина. Але це не означає, що потрібно обмежувати свободу домочадців. У дитини з дитинства формуються звички і свої ритуали щодо того, як вона проводить ранок, час перед сном і вільні години поза уроками. Спочатку вона буде переймати звички від вас: від способу нарізки овочів на салат до часу, коли варто лягати спати. Але у міру дорослішання вона навчиться жити по-своєму. Одні діти полюбляють годинами сидіти у пінній ванній, іншим подобається усю ніч проводити за книгами, треті не можуть обходитися без перегляду епізоду серіалу перед сном. Поважайте ці традиції — не варто критикувати їх, навіть якщо вони вам не подобаються. Повірте, дитина з часом виправить їх, коли дійде до цієї ідеї самотужки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-02-2021, 01:50
0
2 208