RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як зрозуміти, що ви непомітно вже перехворіли на коронавірус: лікарі назвали симптоми

Як зрозуміти, що ви непомітно вже перехворіли на коронавірус: лікарі назвали симптоми

Кількість випадків коронавірусу в Україні у січні 2021 року, згідно офіційної статистики, пішла на спад, якщо порівнювати з листопадом-груднем 2020-го. Багато лікарів говорять про те, що у суспільстві починає формуватися колективний імунітет до COVID-19. Медики називають цифри аж до 50%. Утім, якщо це так, то частина українців могла "познайомитися" з коронавірусом непомітно.

Про це пише ТСН.



Чи можна перехворіти на COVID-19 і не помітити цього

"Перехворіти на коронавірус непомітно звичайно можна. І таких випадків багато. Особливо це було помітно влітку 2020 року. Приходить пацієнт на планове обстеження, приміром, кудись йому треба поїхати чи влаштуватися на роботу, і для цього вимагають негативний тест на коронавірус. Обстежується, а тест приходить позитивний. Абсолютно здорова на вигляд людина йде на самоізоляцію, хоча жодних симптомів COVID-19 у неї не спостерігається. Ось так на вірус реагує її імунітет. До речі, і діти часто переносять коронавірус безсимптомно", - каже лікарі.

"Так, можна. Може бути один симптом, а може і не бути взагалі (діти). Тяжкість стану залежить від дози вірусу, яку ми вдихаємо. Плюс - наявність супутніх захворювань, вік".

"Завжди симптом якийсь є. Безсимптомна форма COVID-19 зустрічається дуже рідко, її майже немає. Якщо ви впевнені, що у вас була якась симптоматика, то простіше зробити тест на імуноглобуліни. Якщо є позитивний - це означає, що ви перехворіли, немає антитіл - швидше, за все, ви не перехворіли".

Які симптоми коронавірусу є найбільш поширеними

Якщо людина переносить коронавірус (чи будь-яке інше вірусне захворювання, а таке часто буває) безсимптомно, то, звісно, вона нічого і не відчує. Якщо з симптомами, то найчастіше вони будуть такими: загальна сильна слабкість, головний біль, болі у м'язах та суглобах (коли ніби все тіло ломить), втрата нюху та смаку, температура, кашель, високий тиск, задуха. Серед менш поширених симптомів коронавірусу можна виділити нудоту, блювоту, діарею (COVID-19 у цьому випадку протікає як "кишковий грип"). Також коронавірус може ховатися за кон'юнктивітом та болями в очах. Запідозрити у пацієнта COVID-19 можна і за високим пульсом, що досить часто є проявом нового вірусу. А от біль у горлі чи нежить, хоч і можуть супроводжувати захворювання, утім не є ключовими у діагностуванні COVID-19 – дуже багато вірусів дають такі самі симптоми.

Найбільш поширеними симптомами коронавірусу є втрата нюху, смаку, біль у горлі, слабкість. Щодо того, чи за усіх симптомів потрібен тест на коронавірус робити (заклало ніс, болить горло), на мою думку, ні. Але для статистики це погано. Крім того, відсутність тесту може бути небезпечною для інших. Прийшов такий пацієнт із нежиттю на роботу, де немає вентиляції, і заразив колег. Будь-яке ГРВІ не повинно передаватися. У нас повинна бути культура хвороби! Захворів - залишайся вдома.

Легкий перебіг коронавірусу - це невисока температура, або температура, яка зникає на 2-3 день без будь-яких препаратів. Легкий перебіг виглядає, як ГРВІ. Однозначно, може зникнути нюх, як при тяжкому, так і при легкому захворюванні. Тут головне питання: температура, слабість і сатурація. Якщо ви на пульсоксиметрі бачите, що сатурація не падає нижче 94, то відповідно ми теж говоримо про легкий перебіг COVID-19.

Якщо ми маємо навпаки падіння сатурації, високу температуру, приєднання бактерійної інфекції, сильну задишку, пітливість і слабість, що людина не може встати, то ми говоримо про важкий перебіг COVID-19.

А легкий перебігаєє переважно в молодих: був незначний нежить один день, температура, далі без будь-яких препаратів це все минуло.

Щодо болю в горлі, з огляду на тих пацієнтів, яких я зустрічав, то якщо біль сильний і триває декілька днів, то воно часто переходить у більш важчу форму COVID-19 і часто ускладнюється бактерійними інфекціями. Хоча не завжди. Все дуже індивідуально.

У групі ризику - алергіки, астматики, люди з цукровим діабетом, з надлишком ваги і серйозними аутоімунними захворюваннями. У них COVID-19 може проходити тяжче.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber
Редактор: Юлія Леськова
7-02-2021, 17:46
Коментарів 0 Переглядів 8 428

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".