Так склалося, що одним із найбільших жахів сьогодення є автомобільні аварії. За офіційною статистикою ВООЗ, щодня у ДТП помирає понад 3,5 тисяч людей у всьому світі. А це 1,35 млн летальних випадків на рік. Від чого ж залежить безпека на дорозі і як уникнути надзвичайних ситуацій? Звісно, сідати за кермо варто лише тверезим та дотримуватись правил дорожнього руху. Але, окрім халатного та п’яного водіння, існує ще безліч факторів, які виплавають на безпеку на дорозі, тим паче взимку. Як же вберегтися від ДТП та від чого залежить справність автомобіля у зимовий період, розповіли фахівці шинного центру ReZinka.
– Чи існують спеціальні правила підготовки автомобіля до зимового періоду?
– Керування автомобілем взимку, безперечно, важче, ніж у теплі пори року. Тому до морозів та льоду своє авто потрібно ретельно підготовляти. І, на жаль, багато водіїв вважають, що регулярної заміни шин цілком вистачить. Але це далеко не так. Існує ще ряд процедур, що підтримують справність машин, зокрема і коліс. Адже, за статистикою, 70% ДТП пов’язані саме з ними, це і зігнутий або нерівний диск, несправність системи повороту чи керма. Наприклад, якщо ви відчуваєте, що кермо тягне в бік необхідно зробити розвал-сходження, або ж звернутися до майстрів шиномонтажу для діагностики проблеми.
– Що таке дисбаланс коліс і чим він небезпечний?
– Дисбаланс автомобільних коліс виникає при наявності асиметрії через деформацію шин, неправильної установки балансу і супроводжується додатковим шумом, вібрацією, неправильним зносом шин, швидшим зносом підвіски і рульового управління. Він загрозливий тим, що колесо більше не має нормального щеплення з дорожнім покриттям, тому його рух часто нагадує підстрибування і має ефект буксирування. Така проблема є дуже підступною і небезпечною, а найчастіше вона проявляється на високій швидкості. Але це не означає, що вона зникає в інший час, негативні наслідки дисбалансу в колесах "працюють" постійно, навіть якщо вони відчуваються тільки при певних умовах. Для цього кожні два місяці слід виконувати балансування коліс. Балансування неабияк впливає на якість їзди, рульове керування та маневреність. Також, воно дозволяє вчасно дізнатися про нерівність дисків та збільшити тривалість використання сезонної резини.
– Чому варто вирівнювати диски?
– Якщо ви водій із досвідом, то знаєте, що незадовільний стан доріг, ями та швидка їзда часто стають причиною деформації та пошкоджень дисків. Ця проблема є не лише естетичною, а доволі серйознішою – механічною. Адже якщо диск уже кривий, то шина зношується не менше, як і при дисбалансі. За такої проблеми істотним є биття керма автомобіля. Крім того, криві диски призводять до тяжкого та проблемного керування автомобілем. Якщо цим нехтувати, утворюватиметься дискомфорт їзди та можливі механічні проблеми керування авто.
(До/після)
– Як часто потрібно змінювати шини?
– Якщо питання стосується сезонної зміни шин, то всім відомо, що ця процедура здійснюється двічі на рік. Кожен водій просто повинен мати і літню, і зимову резину. Якщо ж ми говоримо про тривалість експлуатації шин, то рекомендовано одними шинами користуватися не більше 4-5 сезонів. І це, у першу чергу, стосується безпечної їзди, адже чим старіша резина, тим вона гірша і більш стерта. До того ж, частота терміну використання шин залежить і від пробігу автомобіля. Якщо ви їздите на далекі відстані, то термін користування шинами, відповідно, буде коротшим. Повірте, жоден шинний центр не пожертвує своєю репутацією і не стане вам сьогодні ставити шини 2010 року. Це дуже небезпечно.
– Як часто потрібно заїжджати в шинні центри?
– Якщо ви відповідальний водій, то ваш автомобіль повинен проходити регулярну діагностику як у шинних центрах, так і у СТО. Вкрай обережними треба бути з колесами та шинами, тому про їхню безпеку слід добре дбати. Так, кожних два тижні потрібно вимірювати тиск у колесах, а раз у два місяці балансувати колеса. І щоразу перед дальньою поїздкою необхідно заїжджати на шиномонтаж, щоб бути переконаним у безпеці на дорозі і справності машини. Нам давно треба відкинути стереотип, що шинні центри – це дорого і непотрібно, тому ще це доступно, комфортно і зручно. Впевненість у механізмі авто і спокій під час керування – це уже 90% успішної поїздки, інші 10% - це ваші навички і обачність.
– Як правильно зберігати літні шини взимку, а зимові влітку?
– Резина, із якої виготовлені шини потребує особливої температури, вологості та умов. Тому якщо у вас немає відповідних приміщень із належними умовами, не зберігайте шини абияк. Сьогодні Шинний центр ReZinka пропонує безкоштовне сезонне зберігання шин. Майстри шинного центру забезпечать їм правильну температуру, вологість повітря, регулярне провітрювання та тримання на стелажах.
– Які послуги пропонує своїм клієнтам Шинний центр ReZinka для безпечної їзди взимку?
– Послуги Шинного центру всесезонні. Про авто варто дбати увесь рік, але взимку, звісно, варто бути уважнішим та обачнішим. Так, зараз ми пропонуємо такі послуги: заміна шин, демонтаж, балансування, бортування, вирівнювання дисків, зварювання аргоном, вулканізація шин, підбір шин, продаж автозапчастин та аксесуарів для авто.
– Що порекомендуєте водіям для збереження безпеки на дорозі?
– Ніколи не перекладайте відповідальність на інших учасників дорожнього руху чи на автомобіль. Сідаючи за кермо ви повинні розуміти, що безпека на дорозі напряму залежить від вас. Щоб не переживати через невідоме підстрибування авто, відтягування керма, буксирування, цокіт дисків, при перших "дзвіночках" звертайтеся до спеціалістів. Пам’ятайте, якщо машина сама попереджує вас про ймовірні проблеми, ні в якому разі не нехтуйте їхнім вирішенням. Як кажуть, краще зайвий раз перевірити, аніж недогледіти! Дотримуйтеся правил дорожнього руху та регулярно діагностуйте автомобіль – тоді все буде добре!
Адреси: м. Чернівці, вул. Руська, 256 Т.: 066 200 77 77 м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 5 Т.: 099 200 77 77 Іnstagram: https://www.instagram.com/rezinkatyres/
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.