Сьогодні власники житлових будинків та земельних ділянок поступово перетворюються зі споживачів електроенергії в її виробників та продавців. Люди споруджують сонячні електростанції у себе на покрівлі, обійсті, на даху багатоповерхівок. І все це задля єдиної мети: економити на електроенергії + отримувати кошти від держави за продаж її надлишків у мережу.
Свідомий вибір на користь сонячної електростанції зробив мешканець м. Новоселиця, Чернівецької області. Враховуючи всі бюрократичні нюанси та складність монтажу, реалізацію такого проєкту він довірив фахівцям компанії "ДімТек". Для спорудження мережевої СЕС обрано нову лінійку модулів – монокристалічні фотомодулі Risen 450W та популярний серед споживачів мережевий перетворювач – Huawei SUN2000-33KTL.A. Для щоденного відслідковування показників генерації станції, до установки підключили систему моніторингу Smart Logger 3000A-01.
Нова СЕС складається з 84 сонячних панелей та займає площу 182 кв. м. Загальна потужність станції становить 37,8 кВт. Окрім отримання екологічно чистої електроенергії, власник СЕС щомісяця одержує на свій банківський рахунок кошти за вироблену "зелену" енергію по спеціальному тарифу (16,3 євроценти за квт*год). В середньому мережева станція такої потужності виробляє близько 44 МВт*год. При мінімальному власному споживанні, її окупність складе орієнтовно 3,5 – 4 роки.
Створення таких електрогенеруючих установок – це орієнтир для розвитку альтернативної енергетики. Саме завдяки таким крокам, українці не лише мінімізують негативний вплив на навколишнє середовище, але й будують власну незалежну енергетику.
Хочете також отримувати ефективну безпечну енергію і на ній заробляти? Звертайтеся до фахівців компанії "ДімТек"!
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.