Горезвісні феромони, які підвищують сексуальну привабливість людини в очах оточення, в цей час вченими не знайдені.
Про це в інтерв'ю
Главреду розповів лікар-інтерн, викладач сексуальної освіти Станіслав Кравчук.
За його словами, гіпотетичну можливість існування феромонів у людини наука вивчає, але чіткого підтвердження поки не отримано.
"У XXI столітті у 2021 році не було знайдено молекули, яку можна підставити під визначення феромон у людини. Вплив людських феромонів на партнерів - псевдонаукові твердження. Так, повний фейк. В основному, весь хайп [галас ‒ Главред] навколо феромонів - маркетинговий хід, на якому заробляють гроші.
Загугливши "феромони", натрапиш на статті про засоби індивідуальної гігієни, які повинні були б залучити партнера. Насправді мова йде про самонавіювання. Людський мозок схильний додумувати, Шукати асоціації, яких немає", - заявив Кравчук.
На думку експерта, якщо людині подобається потенційна партнерка \ партнер, то, швидше за все, спрацює асоціація на запах і, відповідно, виникне збудження.
"Якщо вам подобається партнерка або партнер і ви запам'ятали її або його запах, спрацює асоціація. Запах дорівнює партнер, так само добре проведений час - ми любимо цей запах. Але навіть якщо мені дуже подобається запах людини, у мене з ним нічого не вийде, якщо, наприклад, він буде бити дитину. Кора головного мозку скаже мені: "охорона, скасування". А феромон повинен впливати безумовно. Якщо винюхав, то все", - підсумував він.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-01-2021, 00:16
0
2 233