Жироспалювальні таблетки: чи варто їх вживати

новини / Здоров'я
2 762
0
Жироспалювальні таблетки: чи варто їх вживати

Після свят багато хто набрав зайві кілограми. І люди, які починають пити жироспалювальні препарати.

Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із дієтологинею Анастасією Сухолотюк та дізналася, чи варто їх приймати і якої шкоди вони можуть завдати.



За словами пані Анастасії, обираючи препарат, обов’язково потрібно проконсультуватися із лікарем.

– Препарати, що сприяють спалюванню жиру, бувають різні і впливають на різні ланки обміну речовин. Більшість з них "пришвидшують" вуглеводний або жировий обмін. Деякі – пригнічують апетит на рівні центральної нервової системи. Здавалось би, це диво. Та варто пам’ятати, що навіть вітаміни повинен

призначати лікар, бажано – після обстеження. Кожен лікарський препарат має низку протипоказів, особливі умови прийому та поєднання з іншими препаратами. А дієтичні добавки – тим більше, – каже пані Анастасія.

Жироспалювачі можуть спричиняти проблеми з тиском

Препарати, які щось пришвидшують, можуть пришвидшувати і те, що не потрібно.

– До прикладу, додатковий прийом амінокислот BCAA та L-карнітину (й інших стимуляторів) може пришвидшувати старіння на рівні клітин, за рахунок того, що клітина у подвійній швидкості проживає своє життя. Це підвищує ризик розвитку онкозахворювань та вікових хвороб – артеріальна гіпертензія, хвороби серця

та судин, цукровий діабет, стареча деменція. Прийом сечогінних препаратів з метою схуднення може призвести до надмірного виведення мінералів та порушення роботи нирок, проблем з артеріальним тиском. Так, об’єми та кілограми зменшаться на певний час, але ж чи потрібно досягати цього такою ціною? пояснює дієтологиня.

Випадає волосся, псуються нігті та шкіра

Прийом жироспалювальних препаратів також змінює харчову поведінку – з’являється відчуття, що можна дозволяти собі абсолютно все під час відпустки або свят, а потім за місяць до літа стати ідеалом.

– Такі "гойдалки" негативно впливають на наш гормональний фон, і це може закінчитись як порушенням менструального циклу, так і безпліддям. До того ж з’являються перепади настрою, постійні зриви на солодощі, випадіння волосся та погіршення стану шкіри, – каже пані Анастасія.

Набагато краще, хоч і складніше – унормувати свій раціон, режим сну та рух, визначити пріоритети на користь здоров’я через турботу до себе, а не результат "для людей" ціною власного здоров’я.
С

лід пам’ятати, що наш зовнішній вигляд – це відображення нашого здоров’я. Тому варто критично оцінювати всі радикальні методи знущання над власним тілом, що нам пропонують за наші гроші.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують