Посівний календар на 2021 рік допоможе виростити органічні овочі і фрукти в гармонії з фазами Місяця і природними циклами. Для цього місячний календар городника на 2021 рік розписав по днях, коли сприятливо займатися сівбою, підгодівлею та іншими роботами – а коли рослини краще не чіпати.
Місячний посівний календар на 2021 рік дає таблиці для всієї України – і Європи в цілому. По суті, кожна таблиця підійде і жителям Києва, і жителям Одеси, і жителям Дніпра, і для Луганська, і всіх інших міст країни, пише Главред.
Зупинимося на тому, як працює місячний посівний календар на 2021 рік: таблиця складена виходячи з фаз Місяця.
Наприклад, під час новомісяччя (три дні: до, доба самого молодика і доба після) рекомендується підрізати рослини й обробляти їх від шкідників, прибирати бур'яни, збирати лікарські трави. Поливати і рихлити землю в ці дні потрібно помірно і неглибоко.
Коли Місяць росте - особлива увага приділяється кореневій системі, так як саме на неї найбільше впливає супутник Землі в цей період. Тобто можна і потрібно сіяти і садити, обробляти грунт, підгодовувати рослини тощо.
Період повного Місяця (знову-таки три дні) - це час прополок, захисту від шкідників, збору насіння й овочів. А ось самі рослини чіпати не варто (ні обрізати, ні прищипувати).
Коли Місяць убуває, досвідчений садівник і городник знову зосереджується на кореневій системі: сіє і садить коренеплідні, бобові і цибулинні рослини, займається проріджуванням і підгодівлею, робить заготовки овочів (у тому числі пересаджує в горщики на зимівлю).
Місячний посівний календар на 2021 рік: таблиця по місяцях
Місячний посівний календар на січень 2021 року
У січні 2021 року місячний посівний календар садівника і городника рекомендує:
солодкий і гіркий перець, баклажани - 17-26 січня;
бобові: горох, квасоля, боби та ін. – 17-26 січня;
зелень - 18-25 січня;
коренеплоди (морква, буряк, селера, редис, петрушка та ін.) - 1-9 січня;
цибульні (включаючи часник) - 1-9 січня;
цибулинні квіти, бульби і бульбоцибулини квітів - 1-9 січня;
ягоди та плодові дерева - 17-26 січня;
насіння однорічних, дворічних і багаторічних квітів - 17-26 січня.
Не варто займатися рослинами 13 січня (в молодик) і 28 січня (в повний місяць).
Садово-городні роботи краще проводити в середині місяця. А переробкою і консервуванням овочів, робити домашні заготовки краще за все 1-9 січня і 18-19 січня. Несприятливі дні для консервування і домашніх заготовок – з 29-го по 31-е число включно.
Місячний календар садівника і городника на січень 2021: Місяць в знаках Зодіаку - відео
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.