RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Вітаміни для жінок: що необхідно в 20, 30, 40 років і в старшому віці

Вітаміни та мінерали - це поживні мікроелементи, необхідні для виживання. Саме вони допомагають вашому тілу виконувати сотні завдань кожен день.

Кожен з них відіграє певну роль у вашому тілі і допомагає підтримувати його життя і функціонування, пише Главред.



Хоча найкращим джерелом цих поживних речовин є збалансована дієта, в деяких випадках Вам також може знадобитися приймати добавки, щоб переконатися, що ваші потреби задовольняються.

Насправді жінки більш схильні до дефіциту поживних речовин, ніж чоловіки, особливо під час вагітності або годування груддю, і тому можуть мати підвищену потребу в добавках.

Залежно від вашого віку, харчових звичок і деяких інших факторів вам може знадобитися доповнити свій раціон вітамінами групи B, вітаміном D, кальцієм і залізом. Ось що потрібно знати про ці поживні речовини та про те, чи потрібно їх приймати.

Чи варто приймати вітаміни?

Згідно Гарвардській медичній школі, вітамінні та мінеральні добавки не призначені для заміни здорової збалансованої дієти, що складається з цільного зерна, фруктів і овочів. Їх слід приймати тільки за певних обставин, наприклад, якщо ви не можете задовольнити свої потреби за допомогою їжі або якщо у вас підвищені потреби.

"Є два способи дізнатися, чи потрібно приймати добавки: ваш лікар може перевірити рівні у вашій крові, або ви можете оцінити свій раціон і додати поживні речовини, які ви не можете отримати з їжею. Наприклад, якщо ви дотримуючись спеціальної дієти, наприклад, веганської, ви можете обговорити з фахівцем, які добавки слід приймати", - говорить Ребекка Тунессен з Департаменту харчових продуктів і харчування лікарні спеціальної хірургії.

Вам також можуть знадобитися добавки, якщо ви сильно п'єте або у вас діагностована хвороба Крона.

Деякі симптоми також можуть вказувати на недолік харчування. "Ознаки того, що ваше харчування може бути неоптимальним, включають ламкі нігті, суху шкіру і кровоточивість ясен, - говорить Тоннессен.

Які вітаміни найкраще підходять для жінок?

Ось деякі з поживних речовин, які можуть вам знадобитися в залежності від вашого віку, дієти та інших факторів:

Вітамін B6: вітамін B6 допомагає зменшити нудоту під час вагітності.

Вітамін B9: ця поживна речовина, також відома як фолієва кислота, запобігає вродженим дефектам у немовлят.

Вітамін B12: цей вітамін необхідний для функції нейронів, що складають вашу нервову систему. Він також необхідний вашому організму для вироблення червоних кров'яних тілець.

Вітамін D: вітамін D важливий для здоров'я кісток, тому що він допомагає організму засвоювати кальцій. З цим вітаміном складно, тому що ваша шкіра виробляє його під впливом сонячного світла; однак перебування на сонці пов'язане з підвищеним ризиком раку шкіри. Дієтичних джерел вітаміну D мало, тому дефіцит вітаміну D є звичайним явищем.

Кальцій: крім міцних кісток і зубів, кальцій також необхідний для роботи м'язів, нервів і серця.

Залізо: залізо необхідне для утворення червоних кров'яних тілець, які допомагають організму переносити кисень. Жінки під час менструації особливо схильні до дефіциту заліза через повторюваної крововтрати.

Спроба з'ясувати, які добавки приймати, може збивати з пантелику, тому розбивка за віком може допомогти. Ось які добавки можуть вам знадобитися:

Вам 20 років: "Кальцій і вітамін D необхідні в цьому віці для запобігання остеопорозу в майбутньому. Вам потрібно 1000 міліграмів кальцію та 400-800 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D на день", - говорить Тоннессен. Вона також рекомендує думати про добавки фолієвої кислоти та вітаміну В12, якщо ви приймаєте протизаплідні засоби.

У віці від 30 до 40 років: "Якщо ви не можете з'їсти п'ять-шість порцій фруктів і овочів на день, подумайте про мультивітаміни, щоб оптимізувати споживання", - говорить Тоннессен.

У віці 50 років і старше: "Жінки в постменопаузі мають підвищені потреби в поживних речовинах. Потреба в кальції збільшується до 1200 міліграмів на день, а потреба у вітаміні D збільшується до 800-1000 МО на день", - говорить Тунессен.

Вам також можуть знадобитися добавки з вітаміном B12, так як здатність вашого організму засвоювати цей вітамін з їжі зменшується з віком.

Коли потрібно приймати особливі вітаміни?

Деякі інші фактори також можуть вимагати харчових добавок:

Вагітність: якщо ви вагітні, ваш лікар може порекомендувати пренатальну добавку, що містить такі поживні речовини, як фолієва кислота, вітамін B6, кальцій, залізо і DHA. DHA-це поліненасичена жирна кислота, яка корисна для росту плоду і нервового розвитку.

Менопауза: крім більш високої дози кальцію і вітаміну D, вам може знадобитися прийом вітамінів групи B, таких як B2 (рибофлавін), B6, B9 (фолієва кислота) і B12.

Вегетаріанська або веганська дієта: вам можуть знадобитися добавки кальцію, заліза і вітаміну B12, якщо ви дотримуєтеся вегетаріанської або веганської дієти, оскільки ці поживні речовини зазвичай містяться в продуктах тваринного походження.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Анна Семьонова
22-12-2020, 00:35
Коментарів 0 Переглядів 8 677

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.