Збалансоване харчування — ключ не тільки до стрункої фігури і відмінного здоров'я, але і психологічної рівноваги. Різні набори мікроелементів, що надійшли до нашого організму у потрібний час і у потрібних пропорціях, здатні перетворити навіть найбільш ледачого працівника на героя-трудоголіка. Розповідаємо, що можна з'їсти, щоб почати працювати продуктивно і з задоволенням, інформує
Ukr.Media.
Ми впевнені, що більшість з вас починають свій робочий день з кави. Міцний, найчастіше солодкий, та ще й з молоком напій, на заведену думку, здатний розбудити навіть найбільш "досвідчену сову". На жаль, останні дослідження повідомляють, що кава вранці відразу після пробудження є марною. Виявляється, що протягом години після того, як ми прокинулися, у організмі відбувається вироблення гормону "стресу" — кортизолу, який і допомагає нам почуватися бадьорими та готовими до нових звершень. Ранкова ж кава, а якщо точніше, то кофеїн, що наявний у ній, блокує вироблення кортизолу, через що організму потрібно більше часу на повернення до звичного ритму після сну. Як наслідок, ми довше залишаємося млявими, наш настрій нульовий, і єдине, чого хочеться, це назад у тепле ліжко. І це не кажучи вже про те, що бажання працювати геть зникає.
Втім, якщо вранці вирішити проблему бажання працювати можна за допомогою відкладеної до приходу до офісу чашки кави, то у розпал дня мотивувати себе набагато складніше. На щастя, наш мозок хоч і влаштований досить складно, але все ж таки багато у чому вкрай передбачуваний. Щоб змусити його працювати з ентузіазмом і бажанням, достатньо підбадьорити його необхідним набором мікроелементів. Розповідаємо, які продукти містять правильний набір вітамінів і мінералів, необхідних для концентрації уваги і створення робочого натхнення.
ЧорницяЧорниця — один з найулюбленіших продуктів дієтологів і борців за правильне харчування. Вона не лише смачна і гарна, але ще і позитивно впливає на наш організм, заряджаючи його бадьорістю, сприяючи підвищенню концентрації уваги і збільшенню мозкової активності. У дослідженні, опублікованому у 2010 році у журналі Agricultural and Food Chemistry, розповідається, що випробовувані, які протягом двох місяців щодня пили чорничний сік, значно поліпшили свої початкові показники за тестами, що перевіряють загальні показники пам'яті і здатності до навчання.
ВівсянкаНе даремно кажуть, що сніданок — найважливіший прийом їжі. Правильно обрана ранкова їжа стає запорукою відмінного дня без голоду і стресу. Дієтологи радять починати з повільних вуглеводів, які допоможуть надовго зберегти відчуття ситості. Серед останніх, вівсянка — королева балу. Вона поживна, відносно некалорійна і надовго позбавляє від почуття голоду. Головне, не класти у неї цукор, варення і краще, якщо зварена вона буде на воді. Щоб надати їй смаку, додайте трохи спецій (кориці, кардамону), горіхів або свіжих ягід. Вважається, що вівсяні пластівці заряджають мозок енергією і сприяють продуктивній роботі, оскільки містять у собі вітаміни групи PP, E, H і B.
Дуже гіркий шоколадНе молочний, не темний, а дуже темний шоколад з максимальним вмістом какао і мінімальною кількістю цукру — ось, що допоможе почати день продуктивно. Він піднімає рівень серотоніну і ендорфіну, які безпосередньо пов'язані з рівнем концентрації уваги. Крім цього гіркий шоколад — джерело корисних антиоксидантів, вітамінів і мінералів, таких як калій, мідь і магній, які допомагають контролювати кров'яний тиск. Такий шоколад також відрізняється низьким вмістом жирів і цукру, що гарно позначається на загальному стані здоров'я.
Також цікаво, що дослідження, проведені медичним центром Університету штату Огайо у 2013 році, показали, що ті, хто п'ють по дві чашки какао на день, показують кращі результати у тестах, що досліджують механізми запам'ятовування. На жаль, у дослідженні нічого не говориться про вплив такого раціону на фізичний стан випробовуваних, а також про статистику набору зайвої ваги. Тож це ще один аргумент на користь пари шматочків чорного шоколаду — він підвищує концентрацію уваги і не сприяє набору зайвих кілограмів.
ЛососьПеревага лосося перед іншою рибою — неймовірно високий рівень вмісту Омега-3 жирних кислот, які допомагають відновлювати клітини головного мозку, уповільнюють зниження когнітивних функцій, а також зміцнюють пам'ять. Запечений лосось може стати ідеальним обідом, особливо, якщо додати до нього салат зі свіжого листя і овочів та шматочок цілозернового хліба.
Чиста водаСпрага і зневоднення можуть викликати втому, а чашка міцної кави або, що ще гірше, банка енергетичного напою можуть і зовсім у такому разі добити організм. Так, іноді нам дійсно необхідна звичайна склянка питної води. Особливо, якщо дню передувала безсонна ніч.
Відновити справедливість і водний баланс допоможе склянка води, об'єм якої не менший за 250 мл. Візьміть за правило, розпочинаючи важливі справи, наповнювати склянку з кулера, щоб про всяк випадок убезпечити себе від втоми, що "несподівано" виникла посеред робочого дня.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
7-12-2020, 01:40
0
608