Як працює обмін валют в 2020 році: правила і нові можливості*

новини
1 721
0
* На правах реклами

Нацбанк України значно спростив процес обміну валют для фізичних осіб. Що змінилося і які переваги отримали мешканці України?
Інформацією поділилася команда "Валютного аукціону".
"Валютний аукціон" – це сервіс фінансового порталу "Мінфін". У ньому користувачі можуть продати і купити долар, євро або іншу валюту.

Як працює обмін валют в 2020 році: правила і нові можливості*


Можливість обмінювати валюту онлайн


У лютому 2019 року НБУ надав банкам можливість проводити обмін валют онлайн. З цього моменту будь-який клієнт банківської установи може обміняти валюту в своєму мобільному додатку або в інтернет-банкінгу.
Нова можливість передбачена постановою правління НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 4 серпня 2016 року № 366.

Якщо на початку 2019-го обміняти валюту можна було тільки в 7 банках, то в 2020-му таку операцію пропонує практично кожен банк. Але в деяких банках на валютні операції діють деякі обмеження: наприклад, в OTP-банку послуга доступна лише в робочі дні з 10.00 до 17.00. Також в OTP Банку є тариф за покупку валюти – 0,1% з однієї операції.
У більшості банків (Приватбанк, Ощадбанку, monobank, УкрСиббанку) обмін валют відбувається без комісій.

Менше паперів


Також постанова "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" передбачаємо скорочення паперового документообігу в сфері валютообмінних операцій.

НБУ надав банкам і їх клієнтам можливість використовувати електронні документи, а також копії документів в електронному форматі під час купівлі і перерахування іноземної валюти. Також при купівлі валюти клієнт тепер не зобов'язаний розписуватися на квитанції і носити з собою паспорт і носити з собою паспорт для здійснення обміну.

Обмін валют в небанківських установах


Також з 2020 року Національний банк України дозволив проводити операції з обміну валют онлайн (за допомогою інтернет-банкінгів, мобільних додатків і т.д.) не тільки клієнтам банків, але і клієнтам небанківських фінансових установ.

Введення цього валютного ослаблення НБУ пов'язує зі вступом в силу закону про "спліт", суть якого – розширити повноваження НБУ та ліквідувати одного з державних регуляторів – Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).

Якщо ви не можете визначитися, де обміняти валюту більш просто і вигідно - в банку або пункті обміну валют - скористайтеся сервісом "Валютний аукціон". Вкажіть ваше місце розташування і валюту, яку хочете обміняти, і сервіс покаже всі пропозиції по вашій місцевості. Так ви зможете порівняти всі актуальні пропозиції на ринку і оцінити, що вигідніше - купити долар або іншу валюту в пункті обміну під будинком або через додаток в банку.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують