RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Кровотеча і розлад шлунку: виявлені побічні ефекти імбирного чаю

Кровотеча і розлад шлунку: виявлені побічні ефекти імбирного чаю

Люди можуть приготувати імбирний чай, використовуючи свіжий імбир або чайний пакетик, куплений в магазині. Хоча імбир в цілому безпечний, деякі люди можуть відчувати легкі побічні ефекти, такі як печія, діарея, гази і біль в животі, після його вживання.

У цій статті Главред розповість про потенційні побічні ефекти імбирного чаю, а також деякі можливі переваги.



Також буде розглянуто питання про безпеку вживання імбирного чаю під час вагітності.

Згідно з одним систематичним оглядом 2019 року, імбир може викликати легкі побічні ефекти. Однак таке буває рідко.

Деякі побічні ефекти, такі як печія, діарея та дискомфорт у животі, можуть виникнути, якщо людина споживає більше 5 грамів (г) цієї речовини на день.

Печія

Печія виникає через кислотний рефлюкс, що викликає відчуття печіння в нижній частині грудей.

В одному систематичному огляді 2020 року 16 з 109 досліджень та оглядів дослідники повідомили про печію як побічний ефект.

Однак у статті 2014 року зазначається, що вживання від 1 до 1,5 г сушеного імбиру в день дійсно може допомогли при печії.

Травні ефекти

Національний центр додаткового та комплексного здоров'я (NCCIH) зазначає, що імбир може викликати:

- біль у животі

- гази і здуття живота

- пронос

Однак, згідно з однією статтею 2016 року, імбир може прискорити спорожнення шлунка. Це, в свою чергу, може допомогти полегшити симптоми болю в животі.

Крім того, в статті 2019 року говориться, що імбир може знизити тиск на нижній сфінктер стравоходу, що може зменшити газоутворення і здуття живота.

Кровотеча

Імбир може викликати кровотечу. Це тому, що він пригнічує тромбоксан тромбоцитів. Ця речовина, що виробляється тромбоцитами, змушує кров згортатися і звужує кровоносні судини.

Також є побоювання, що імбир може взаємодіяти з розріджують кров ліками.

З цієї причини людям слід уникати вживання імбиру перед операцією. Людям з порушеннями згортання крові також слід поговорити з лікарем перед вживанням імбиру в будь-якій формі.

Перевага

Хоча імбирний чай може викликати деякі побічні ефекти, він також має деякі потенційні переваги для здоров'я.

Зменшення нудоти і блювоти

Гінгероли і шогаоли, які є активними сполуками імбиру, можуть допомогти полегшити нудоту і блювоту.

В одному огляді 2015 року дослідники виявили, що екстракти імбиру можуть допомогти полегшити нудоту і блювоту, викликані вагітністю, а також нудоту, викликану хіміотерапією.

У статті 2016 року говориться, що використання імбиру може бути недорогим, ефективним і безпечним способом полегшити нудоту і блювоту у вагітних або проходять хіміотерапію.

Полегшення болю

Імбир також може полегшити біль і мати протизапальну дію.

В одному дослідженні взяли участь 60 дорослих з гострою мігренню. Вони повідомили про полегшення після використання 400 міліграмів екстракту імбиру разом з нестероїдними протизапальними препаратами.

Систематичний огляд 2020 року показує, що імбир також може полегшити менструальний біль, а також біль, що виникає через остеоартрит.

Імбир також може полегшити м'язовий біль. Невелике дослідження за участю 49 осіб показало, що імбир знижує хворобливість м'язів у спортсменів.

Втрата ваги

Імбирний чай допомагає схуднути. Наприклад, один огляд 2018 року передбачає, що імбир може допомогти схуднути за рахунок:

- придушення ліпогенезу, метаболічного процесу, який сприяє накопиченню жиру

- придушення всмоктування кишкового жиру

- контроль апетиту

Кращий контроль цукру в крові

Імбирний чай також може допомогти людям з діабетом 2 типу краще контролювати рівень цукру в крові.

Дослідники виявили, що вживання 2 г імбиру в день знижує рівень цукру в крові натщесерце та інші життєво важливі показники діабету.

З цієї причини імбир може допомогти контролювати рівень цукру в крові.

Поліпшення здоров'я серця

Імбирний чай може поліпшити здоров'я серця і знизити кров'яний тиск.

Деякі дослідження показують, що щоденне вживання імбиру може допомогти знизити ризик хронічних серцевих захворювань за рахунок:

- зниження артеріального тиску

- запобігання серцевих нападів

- зниження холестерину

Чи безпечний імбирний чай?

Імбирний чай можна пити. Однак людям слід уникати вживання більше 5 г в день.

NCCIH рекомендує дотримуватися обережності при використанні імбиру людям з жовчнокам'яною хворобою. Це тому, що це може збільшити відтік жовчі.

Під час вагітності

В одному дослідженні взяли участь 1020 осіб, які вживали імбир під час вагітності. Дослідники прийшли до висновку, що вживання імбиру під час вагітності не збільшує ймовірність:

- мертвонародження

- низька вага при народженні

- передчасних пологів

- низького бала за шкалою Апгар, яка дозволяє перевірити частоту серцевих скорочень, м'язовий тонус і інші ознаки новонародженого.

Однак вагітним все ж слід проконсультуватися з лікарем перед вживанням імбиру.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Анна Семьонова
3-12-2020, 00:16
Коментарів 0 Переглядів 4 900

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.