* Новини компанії
Під час виступу у парламенті прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 12 листопада заявив про допомогу бізнесу у вигляді визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною. Та чи вдало ця допомога реалізується на практиці?
По-перше, ця процедура далеко не автоматична. Підприємцю необхідно довести, що він дійсно зазнав збитків або відповідає ряду умов і до кожного конкретного випадку застосовується свій сертифікат.
Наприклад, якщо у вас є 10 контрагентів – вам потрібно буде отримати 10 сертифікатів Торгово-промислової палати, щоб довести форс-мажор.
По-друге, отримати сертифікат зовсім недешево. І заплатити потрібно не лише за сам сертифікат про визначення карантину форс-мажорною обставиною, а й за розгляд документів – доказів, які підтверджують, що ви можете отримати сертифікат. Тобто ви його взагалі можете не отримати.
Що по цінах?
Щоб отримати сертифікат про форс-мажор необхідно заплатити за:
- розгляд заяви і наданих документів;
- засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) та видачею сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).
На сайті торгово-промислової палати можна розрахувати вартість послуги відповідно до ваших обставин.
Важливо! Якщо ви суб’єкт малого підприємництва ви звільняєтесь від сплати за сертифікат, однак за розгляд документів все одно доведеться оплатити.
В середньому загальна сума становить 5 тис грн, а для суб’єктів малого підприємництва 3 тис грн.
Як бачимо,"допомога", що пропонує Уряд зовсім не безкоштовна. А судячи з поданих заяв і кількістю відмов даний сертифікат без значних зусиль отримати майже неможливо. За попередніми даними адвокатів https://advokativ.net/, кількість відмов у різні періоди сягає 70%.