Помилкові результати тестів на коронавірус можуть бути пов'язані відразу з декількома помилками як з боку медичних працівників, так і з боку пацієнтів.
"Якщо медсестра бере матеріал тільки з ротогорла або тільки з носа, то є ймовірність отримати помилково негативні результати", - розповіла у коментарі РБК заступник генерального директора "Лабораторної служби Хелікс" Дар'я Горякіна.
Горякіна додала, що під час взяття мазка важлива стерильність як зондів, якими береться мазок, так і пробірок, куди поміщається проба. Крім того, медпрацівник має бути в чистих одноразових рукавичках.
"Для того, щоб взяти мазок з горла, треба зондом провести по його задній стінці, не торкаючись щік і язика. Для взяття проби з носа зонд вводиться в ніздрю на 2-3 см, процедура безболісна, може викликати чхання", — пояснила Горякіна.
Відзначається, що медик повинен збирати клітини верхнього шару, а не слину. Наприкінці процедури співробітник кладе верхню частину зонда в пробірку, обов'язково обламує її, притримуючи кришкою, і закриває пробірку. До того ж пробірки мають поміщатися в окремий пакет або пластикову місткість і транспортуватися в холодильнику або термосумці.
Результат тесту залежить і від підготовки самого пацієнта. Дар'я Горякіна зазначила, що перед мазком на COVID-19 рекомендується щонайменше за годину не вживати їжу, не пити, не чистити зуби, не полоскати рот, не жувати жувальну гумку, не курити. Не можна також промивати ніс або закапувати ліки.
"Перераховані вище дії можуть впливати на кількість копій вірусу, що залишаються на слизових, а, отже, і на результат самого аналізу", — розповіла вона.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-11-2020, 09:39
0
2 315