RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Їжа, яка провокує тривогу: топ-5 головних "подразників"

Їжа, яка провокує тривогу: топ-5 головних "подразників"

Майже всі ми відчували тривогу як природну реакцію на певні ситуації. Якщо ви живете з хронічним стресом або тривогою, ви можете проводити більшу частину свого повсякденного життя, керуючи ним за допомогою таких інструментів, як терапія, уважність, вправи і ліки від тривожності.

Але чи знаєте ви, що занепокоєння може бути викликане певними продуктами, які ми вживаємо, пише Главред.



Це не означає, що інші інструменти та підходи не потрібні для боротьби з тривогою - вони часто є здоровими варіантами способу життя будь-якої людини. Але якщо тривога все ще впливає на ваше життя, можливо, варто поглянути на свою тарілку.

Алкоголь

Хочете вірте, хочете ні, але алкогольний напій, який ви п'єте, щоб придушити соціальну тривогу, насправді тільки погіршує ситуацію.

"Хоча може здатися, що він заспокоює нерви, алкоголь може мати негативний вплив на гідратацію і сон, і те, і інше може викликати симптоми тривоги, якщо їх придушити", - говорить Ерін Палінскі-Уейд, лікар і автор книги "Belly Fat for Dummies".

Алкоголь змінює рівень серотоніну та нейромедіаторів у мозку, що посилює тривогу. А коли алкоголь йде, ви можете відчути ще більше занепокоєння.

Помірне вживання алкоголю - близько двох порцій алкоголю в день - зазвичай безпечно, якщо ваш лікар дозволить вам це.

Чим замінити: замінника алкоголю немає. Якщо вам подобається смак, але не потрібні побічні ефекти, подумайте про безалкогольне пиво. Напої, які здаються особливими, наприклад безалкогольні коктейлі або газована вода з незвичайною гіркотою, також можуть бути гарною заміною в соціальних ситуаціях.

Кофеїн
Наш улюблений ранковий ритуал може принести більше шкоди, ніж користі.

"Високий рівень кофеїну може не тільки посилити тривогу і нервозність, але також знизити вироблення в організмі хімічної речовини серотоніну, що дає хороше самопочуття, що викликає пригнічений настрій", - говорить Палінскі-Уейд.

Зазвичай кофеїн безпечний в низьких дозах. Але високі дози можуть викликати неприємні ефекти, а саме занепокоєння і нервозність.

Чим замінити: чай матча - відмінна альтернатива кави для зняття нервового тремору. Це завдяки L-теаніну, який відомий своєю розслаблюючою дією без сонливості.

3. Витримані, ферментовані та культивовані продукти

М'ясо-сирна тарілка з келихом червоного вина звучить неймовірно розслабляюче, правда? Теоретично так, але, згідно з наукою, не дуже.

Цілі продукти, такі як яловичина, молоко та виноград, вважаються вишуканими, коли вони в'ялені, ферментовані та культивовані.

Але під час цього процесу бактерії розщеплюють харчові білки на біогенні аміни, одним з яких є гістамін. Гістамін - це нейротрансмітер, який погіршує травлення, гормони, серцево-судинну і нервову системи. У сприйнятливих людей це може викликати занепокоєння і безсоння.

Чим замінити: щоб звести до мінімуму непереносимість гістаміну, завжди обирайте свіжі цільні продукти.

4. Підлий доданий цукор

Неможливо повністю відмовитися від цукру, оскільки він природним чином міститься в багатьох продуктах, які ми любимо, наприклад у фруктах. Але доданий цукор викликає загальне занепокоєння.

"Додані цукри змушують ваш рівень цукру в крові кататися на американських гірках з різкими стрибками і падіннями, і разом з цим ваша енергія також підвищується і знижується", - говорить Палінскі-Уейд. "Коли рівень цукру в крові падає, ваш настрій погіршується, а рівень тривожності може різко зрости", - додає вона.

Організм виробляє інсулін, щоб допомогти абсорбувати надлишок глюкози і стабілізувати рівень цукру в крові, але приплив цукру змушує тіло працювати занадто важко, щоб повернутися до норми, викликаючи злети і падіння.

Вживання великої кількості обробленого цукру може викликати почуття занепокоєння, дратівливості і печалі.

Продукти, які потрапляють в категорію доданого цукру, яких Вам слід уникати або мінімізувати, не завжди виглядають як десерти. Приправи, такі як кетчуп, деякі заправки для салатів, паста і білий хліб, можуть містити велику кількість доданого цукру.

Чим замінити: на щастя, вам не доведеться відмовлятися від солодкого, якщо ви відмовитеся від обробленого цукру. Стевія, еритрит і сироп якона є натуральними замінниками цукру. Заповніть тарілку фруктами і натуральними солодкими овочами, наприклад солодкою картоплею.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Анна Семьонова
29-10-2020, 00:58
Коментарів 0 Переглядів 1 658

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.