Рак шийки матки найчастіше викликається впл-інфекцією, або як її частіше називають — вірус папіломи людини. Цей вірус дуже заразний, і є інфекцією, що передається статевим шляхом. Він проявляється в багатьох видах, але тільки певні з них викликають рак.
Незважаючи на те, що рак шийки матки є смертельним, згідно зі статистикою, все ж його можна вилікувати, якщо звернутися до лікаря на ранній стадії і призначити правильне лікування, пише molbuk.ua.
Отже, всім людям варто знати видимі і приховані ознаки раку шийки матки, є особливі способи виявити цю хворобу на ранній стадії.
Якщо у вас спостерігаються наступні ознаки, то зверніться до гінеколога, здавши перед тим відповідні аналізи, щоб лікар відразу бачив з чим має справу, а ви не тратили дорогоцінний час:
1) біль або кровотеча
ракові клітини ростуть на стінках шийки, вони можуть засохнути і луснути, тоді з’являється біль і кровотеча.
2) бородавки
за словами гінеколога рози марії лім — поява маленьких бородавок (зовнішніх або внутрішніх) служить свого роду червоним прапором для багатьох хвороб, в тому числі і для впл, це підвищує можливість розвитку раку шийки матки у жінок. "
3) дивні виділення
це можуть бути водянисті виділення, тому що коли ракові клітини починають розмножуватися в шийці, вони буквально виводять звідти маткову тканину.
4) анемія
якщо ви відчуваєте втому, але у вас не знижується апетит, або якщо ваше серце б’ється набагато швидше, ніж це зазвичай бувало, то, швидше за все, це ознаки анемії. Це може бути викликано кровотечею в матці.
5) втрата ваги
зазвичай ракова пухлина пригнічує апетит. Рак шийки призводить до того, що шлунок стискається, відповідно, знижується апетит і відбувається значна втрата ваги.
6) проблеми з сечовипусканням
нирки і сечовий міхур можуть стиснутися через пухлину, це все ускладнює процес сечовипускання. Через це пацієнти не можуть вчасно сходити в туалет, або не можуть повністю спорожнити сечовий міхур, що призводить в подальшому до інфекції сечових шляхів, а це, в свою чергу, супроводжується ниючим болем.
7) постійні болі в спині, стегнах і ногах
рак стискає буквально всі внутрішні органи. Кровоносні судини — не виняток, в кінцівках і стегнах кровообіг погіршується, що в результаті призводить до болю і набряків.
До методів профілактики раку шийки матки відносять:
- Обов’язковий профілактичний огляд гінеколога жінок віком від 18 років (або з початком статевого життя) до 60 років, не рідше 1 разу на рік та цитологічне дослідження шийки матки не рідше 1 раз на 3 роки.
У разі виявлення фонових та передракових захворювань – необхідне лікування, а після проведеного лікування – ретельне спостереження.
Жінці бажано проходити огляд у одного кваліфікованого спеціаліста.
- Зменшення негативного впливу зовнішніх та внутрішніх факторів: перехід до збалансованого харчування, ведення здорового способу життя, відмова від паління, дотримання гігієни статевого життя.
- Проведення вакцинації проти впл, найкраще до початку статевого життя (13-14 років).
В україні не існує державної програми вакцинації від впл, проте її можна провести індивідуально в спеціалізованих закладах.
У розвинутих країнах світу, де вакцинація проводиться на державному рівні тривалий час, захворюваність на ршм вдалось знизити на 70%.
Наталія Дребіт
Юлія Цисар
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-10-2020, 01:20
0
9 348