Про те, як правильно лікувати COVID-19 і які помилки допускають хворі розповів лікар-інфекціоніст київської лікарні №4 Євген Дубровський.
Про це медик розповів виданню Волинь Online.
Дубровський закликає не панікувати і бути на зв'язку з сімейним лікарем.
Головна помилка - це панікаНезважаючи на банальність цього твердження, паніка — страшний і грізний фактор, який призводить до непередбачуваних наслідків.
Суєта, агресія, відчай — вся палітра непотрібних емоцій виливається в непродуктивне русло і завдає шкоди пацієнту і його близьким.
Не кажучи вже про вплив стресу на саму імунну систему — єдиного нашого захисника від вірусного захворювання. Паніка і страх спонукають людей робити непотрібні дії і вчинки.
Вживання потужних антибіотиків на ранніх термінах захворюванняАнтибіотики не діють на віруси.
Це не працює. Це призводить лише до антибіотикорезистентності і зайвого отруєння організму.
Для призначення антибактеріальних препаратів є показання: характерні зміни в аналізах, рентгенологічна картина, клінічна картина і ще деякі нюанси.
Масове обстеження всіх контактнихПісля контакту з хворим має пройти не менше 5 діб (в середньому 7-10, максимум 14 діб), щоб людина захворіла і почала виділяти вірус.
Людина захворіти може значно пізніше. Вона це відчує (безсимптомні форми — казус, який підлягає серйозному розбору і аналізу: чи дійсно ці люди хворі і заразні?).
Навіть в разі легкої непомітною форми є і будуть скарги — як мінімум слабкість, втома, невисока лихоманка. Може зникнути смак або нюх. Тоді вже стає зрозумілим, хто захворів і кого доцільно обстежити.
Звернення в стаціонарХоча лікарі стаціонарів просто з ніг валяться від навантаження і кількості звернень, вони надають таку консультативну допомогу, бігаючи від важких хворих у своєму відділенні до натовпу панікерів на пропускнику.
Для стаціонарного лікування є показання, критерії тяжкості. Якщо після огляду не видно небезпечних симптомів або підозри на негативну динаміку, людина повинна лікуватися вдома.
Безглузда безпечністьЛюди з високої групи ризику по супутніх захворюваннях повинні бути обережними і уважними до свого здоров'я.
Не втрачайте час, звертайтеся вчасно.
Табу на застосування противірусних препаратівПротивірусні не є препаратами прямої дії на вірус. Вони тільки підсилюють і стимулюють дію нашої імунної системи.
Сам по собі COVID-19 не робить такого руйнівного впливу на тканини і клітини. Біда трапляється, коли організм неадекватно відповідає на чужорідний агент. У разі дисбалансу імунної системи відбувається "неправильна" захисна відповідь. І імунні клітини, вбиваючи вірус, наносять значні пошкодження власним тканинам.
Тому забороняється використовувати препарати, які ще більше роблять імунітет агресивним.
Невиправдана комп'ютерна томографіяКТ-прекрасний високоточний цінний метод, який в контексті COVID-19 використовується дуже часто недоцільно.
Набагато краще звичайний рентген на 6-7 добу. Він покаже чітко, чи є бактеріальна пневмонія. Тоді відразу можна приймати рішення про призначення антибіотиків. І перевірити потім контрольним знімком ефективність.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-10-2020, 13:16
0
44 267