Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух висловила думку, що інтенсивний розвиток промисловості буде провокувати сильніші викиди парникових газів, тому в Україні очікується подальше підвищення температури повітря на півтора градуса, а до кінця століття - на три градуси.
Під час чату в Главреді експерт зазначила, що підвищення температури на три градуси означає збільшення тривалості теплого періоду майже на місяць.
"Це призведе до істотної зміни кліматичної норми характеристик термічного режиму на всій території країни, і особливо в південних і східних областях. Очікується збільшення середніх значень температури повітря, кількості теплих, літніх і жарких днів, тропічних ночей (коли температура повітря вночі вище 20 градусів), днів сприятливих для вегетації і активної вегетації, а також збільшення тривалості спекотного періоду", - сказала кліматолог.
За словами Балабух, вже зараз тривалість теплого періоду навесні у нас збільшується іноді на цілий місяць. У майбутньому, зазначає експерт, така тенденція спостерігатиметься і восени - як у нинішньому році.
"До середини XXI століття в Україні може зменшитися кількість морозних днів, днів з мінімальною температурою нижче -10--20 градусів і максимальна тривалість періодів з такою температурою. Зменшиться і кількість днів, які потребують опалення", - підкреслила аналітик.
Кліматолог додала, що відбудеться перерозподіл опадів по сезонах і місяцях - взимку їх може стати більше, а ось влітку, навпаки, менше. Зростатиме тривалість бездощового періоду і збільшиться кількість конвективних явищ погоди та їх інтенсивність (град, грози, шквали, смерчі). А ось в Карпатах кількість опадів, згідно з прогнозом, лише зросте.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-10-2020, 23:56
0
1 000