Причини ранньої вагітності
Сьогодні проблемами і причинами виникнення ранньої вагітності займаються вчителі, лікарі, психологи. Вони і висунули кілька гіпотез, пише molbuk.ua.
Виглядають вони приблизно так:
•коли дівчинці набридає вчитися, вона віддає перевагу заняттям у школі вагітності й народженню малюка. ЇЇ надії пов’язані з тим, що жити стане набагато цікавіше.
•наступний варіант настання ранньої вагітності – проблеми в сім’ї, де дівчинці не вистачає любові і тепла.
•це ще вважають найпоширенішою причиною ранньої вагітності – сексуальна неграмотність в комплексі з цікавістю.
Статистика стверджує, що у світі все частіше починають народжувати дівчатка у віці 10-13 років. У більшості випадків це відбувається через незнання – не догледіли батьки, не провели відверту розмову вчителі в школі.
Результат – юна вагітна, осудливо дивляться услід сусідки. А подібного могло і не статися, якби дівчинка хоча б почитала книги або подивилася фільми, які розповідають про наслідки статевих відносин.
Як правило, більшість ранніх вагітностей є незапланованими, звідси і сумна статистика:
– Близько 70% дівчаток приймають рішення зробити аборт, часто вже на пізніх термінах.
– У 15% випадків вагітність закінчується викиднем.
– І тільки 15% дівчаток-підлітків стають молодими мамами.
Крім таких наслідків, як презирство суспільства і ганьба, виникають ще й проблеми пов’язані зі здоров’ям при підлітковій вагітності.
Як рання вагітність впливає на здоров`я?
Дівчата у віці від 13 до 17 років продовжують рости і розвиватися. Нервова і ендокринна системи до кінця не сформувалися. У цей же час продовжується ріст тіла і скелета, організм набирає масу, вимагає багато кальцію. Серцево-судинна система теж не готова до дорослих навантажень.
Не дивно, що юні дівчатка схильні до неврозів, непритомності . У підлітковому віці організм дівчинки беззахисний. Рання вагітність – жахливий стрес, який змушує тіло працювати на 200% більше, ніж зазвичай.
Профілактика ускладнень ранньої вагітності
Дуже важливо, щоб вагітна дівчинка отримала своєчасну медичну допомогу і підтримку. Для цього необхідно якомога раніше звернутися в жіночу консультацію, стати на облік і пройти всі необхідні обстеження.
Саме лікар повинен детально розповісти майбутній мамі про ті процеси, які відбуваються в її організмі, пояснити, як вести себе, якщо з’являються якісь нові неприємні відчуття – наприклад, дивні виділення або болі в животі.
Такі консультації, постійне спостереження акушера-гінеколога, збалансоване харчування і правильний режим призведуть до того, що на світ з’явиться міцний і здоровий малюк. Підвищити шанси на успішний результат пологів допоможуть підтримка і розуміння з боку батьків, батька дитини, педагогів і лікарів.
Рання вагітність – основні відчуття
По-перше, переконатися, що вона дійсно настала. Адже відчуття при ранній вагітності досить специфічні. Найпростіше, звичайно, пройти тест і побачити результат.
Але навіть і до цієї процедури дівчина може помітити, що у неї змінилися смакові і нюхові відчуття, постійно хочеться спати, присутня дратівливість.
Вранці її стало нудити, а молочні залози потемніли і стали болючими. До речі, і температура тіла під час ранньої вагітності також, як правило, буває дещо підвищеною. Всі разом ці ознаки можуть вважатися доказом того, що статевий контакт закінчився заплідненням.
Ну, а по-друге – розповісти про свою проблему мамі або лікарю-гінекологу.
Головне не робити ніяких спроб самостійно перервати вагітність – все одно це навряд чи вдасться, а ось завдати непоправної шкоди здоров’ю дуже навіть можливо.
Методи запобігання ранньої вагітності
Щоб проблеми, пов’язані з ранньою вагітністю, не торкнулися вашої дитини, слід налагодити з нею довірчі відносини, частіше розповідати про наслідки, які можуть виникнути при неусвідомлених статевих зв’язках.
Дуже важливо зуміти пояснити підліткові, що рання вагітність, крім емоційного розладу і душевного болю, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям не тільки майбутньої мами, але і малюка.
Дуже важливо проводити уроки шкільного статевого виховання, демонструвати відповідні фільми та організовувати лекції, в яких вказувалася б повна інформація про різні методи контрацепції.
Якщо проблема ранньої вагітності торкнулася вашої дитини, не будьте байдужими і жорстокими, адже без вашої допомоги навряд чи прийме правильне рішення.
Руслан Батовський
Юлія Цисар
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram