Українців обманюють з тестами на COVID-19: використовують не за призначенням

новини / Новини України
11 488
0
Українців обманюють з тестами на COVID-19: використовують не за призначенням

В Україні людей обманюють з тестами на коронавірус. Пацієнтам пропонують спочатку зробити тест ІФА, хоча за міжнародними протоколами потрібно проводити тільки ПЛР тестування. Про цей факт розповів відомий лікар, державний діяч, доктор медичних наук Валерій Івасюк.

Він повідомив, що ІФА-тести закуповуються в Китаї і в Росії і використовуються не за призначенням. Про це пише "Апостроф".



"Тести ІФА, які виробляються в Україні, - це брехня. Підпільним або незаконним шляхом компоненти поставляються з Росії і Китаю і збираються на одній з фірм на території Політехнічного інституту, статутний капітал компанії - 1,5 тисячі гривень. Ці тести ІФА непротестовані, немає порівняльного аналізу. Більше того, вони застосовуються не за призначенням", - підкреслив Івасюк.

На цей час в Україні є три види аналізу на коронавірус – це експрес-тест, ПЛР-тест, ІФА-тест. Жоден з них не дає 100% результат і один з ненадійніших – це експрес-тест. За словами фахівців, похибка швидкого тесту може становити 30-40%. ПЛР вважається самим надійним тестом.

Під час ПЛР-тесту спеціальною паличкою з ватним тампоном беруть мазок з носа або горла. Паличку потім відправляють в пробірку або контейнер – і на дослідження. ІФА-аналіз – беруть кров з вени. Для експрес-тесту – кров із пальця. Процедури трохи неприємні, але цілком толерантні і не болючі.

Результати експрес-тесту відомі вже через 10 хвилин, ПЛР-тест роблять в середньому два дні, ІФА – до трьох днів.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.