RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Ознаки, за якими ви можете відрізнити фальшиве вибачення від щирого

Ознаки, за якими ви можете відрізнити фальшиве вибачення від щирого

Час від часу всі роблять помилки, завдаючи біль оточуючим. На щастя, щирі вибачення допомагають помиритися і відновити зруйновану довіру.

Набагато гірше йдуть справи, якщо вас образив нарцис, інформує Ukr.Media.



Нарцисів не хвилюють почуття інших людей. Вони не бажають визнавати свої помилки і роблять все, аби зберегти обличчя і уникнути дискомфорту, попри шкоду, яку завдають іншим.

Запам'ятайте: вибачення, що починаються зі слів: "мені шкода, але...", навряд чи щирі. З вами намагаються розплатитися фальшивою монетою. Самозакохані вибачення спрямовані на те, щоб знайти собі виправдання, уникнути відповідальності, мінімізувати збиток і всіх заплутати.

Нарциси не бажають вибачатися, а якщо вже їм доводиться просити вибачення, будьте впевнені — вони залишать вас розчарованими і збитими з пантелику.

Ось 11 ознак, за якими ви можете відрізнити фальшиве вибачення від щирого

1. Мінімізація ("зате я сказав правду", "я просто пожартував", "я намагався допомогти"). Нарцис вдає, що його поведінка не могла заподіяти шкоди, оскільки нею рухала добра мета.

2. Перекладання провини ("погано, що ви все неправильно зрозуміли", "шкода, що ви думаєте, ніби я зробив щось не так", "шкода, що ви вважаєте мене поганою людиною", "шкода, що ви такі чутливі"). Ці порожні вибачення перекладають відповідальність на жертву.

3. Умовні вибачення ("шкодую, якщо чимось вас образив"). Такі псевдовибачення не дотягують до повного каяття. Нарцис лише допускає, що дещо в його поведінці могло здатися образливим.

4. Вибачення-дежавю ("я вже просив вибачення за це тисячу разів!"). Така фраза не містить реального прохання пробачити. Нарцис має на увазі, що справа давно закрита.

5. Примарне вибачення ("мені шкода, що ви засмутилися"). Жаль — це почуття, а вибачення — дія. Якщо ви говорите, що шкодуєте про те, що трапилося, це ще не означає, що ви вважаєте себе винними і готові загладити провину.

6. Вибачення "невидимка" ("схоже, мені не варто було цього робити", "напевно, мені слід попросити у вас вибачення"). Нарцис натякає на необхідність вибачитися, але насправді не робить нічого.

7. Вибачення без вибачень ("ви ж мене знаєте, я зовсім не це мав на увазі!"). Нарцис має на увазі, що ви не мали права засмучуватися і сумнівається, що ваша образа виправдана.

8. Вибачення "з оплатою вперед" ("я вибачуся, якщо ми більше не будемо повертатися до цього", "я вибачуся, але ви повинні пробачити мені"). Нарциси обожнюють так вибачатися. Це не щире вибачення, а спроба відіграти очки.

9. Вибачення з-під палиці ("ваша мати веліла мені вибачитися перед вами", "мій друг вважає, що я повинен попросити у вас вибачення"). Нарцис дає зрозуміти, що вибачається під тиском оточуючих, і вам залишається тільки гадати, чи вважає він себе винним насправді.

10. "Глобальне" вибачення ("я прошу вибачення за все погане, що зробив"). Ці вибачення змушують вас сумніватися: чи розуміє нарцис, наскільки образливими були його слова або вчинки.

11. Вибачення в стилі "відвали від мене" ("так досить вже!", "гаразд, прости вже мене, заради всього святого!", "що мені тепер — головою об стінку битися?"). Такі "вибачення", та ще сказані роздратованим тоном, не лише не відновлюють довіру, але і можуть сприйматися як загроза.

На відміну від фальшивих самозакоханих вибачень, щире прохання про прощення:

- Не містить ніяких умов;

- Не зводить до мінімуму те, що було сказано або зроблено;

- Показує каяття і розуміння чужих почуттів;

- Містить зобов'язання уникати повторення подібного в майбутньому;

- Пропонує загладити провину або компенсувати шкоду.

Для "правильного" вибачення важливо побачити ситуацію очима іншої людини і постаратися зрозуміти, як ваші слова або вчинки вплинули на неї. Але нарциси не чують інших, тому співчуття і каяття їм недоступні.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Анна Семьонова
9-10-2020, 02:00
Коментарів 0 Переглядів 3 128

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.