Відповідно до нового звіту Світового фонду дикої природи, діяльність людини призвела до скорочення популяцій диких тварин в світі більш ніж на дві третини за останні 50 років.
У звіті "Жива планета" йдеться, що спад відбувається з безпрецедентною швидкістю, і це також загрожує життю людей.
"Висновки зрозумілі. Наші відносини з природою порушені", — йдеться в звіті.
Звіт "Жива планета" за 2020 рік заснований на моніторингу дикої природи більш ніж 4300 різних видів хребетних — тварин, риб, птахів і амфібій — з усього світу. Було виявлено, що розмір популяції цих спостережуваних видів зменшився в середньому на 68 відсотків з 1970 по 2016 рік.
У тропіках Америки, включаючи Карибський басейн і Латинську Америку, чисельність деяких видів тварин зменшилася на приголомшливі 94 відсотки.
У звіті йдеться, що вирубка лісів для сільськогосподарських площ була основною причиною цих проблем, і відзначається, що одна третина земель планети в даний час використовується для виробництва продуктів харчування. Зміна клімату, викликане діяльністю людини, є ще однією рушійною силою вимирання.
У звіті Всесвітнього фонду дикої природи йдеться, що екосистеми планети мають обмежену здатність до регенерації - процес, який, за його словами, важливий для всього життя на Землі. Автори звіту порівняли здатність екосистем до регенерації з постійно зростаючим населенням і виявили екологічний дисбаланс.
"Ми не можемо ігнорувати докази — це серйозне скорочення популяцій диких тварин є показником того, що природа руйнується, і що наша планета блимає червоними попереджувальними знаками збою систем", — написав Марко Ламбертіні, генеральний директор Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).
83-сторінковий документ, створений у співпраці з Лондонським зоологічним суспільством, приєднується до списку академічних досліджень та міжнародних звітів, що попереджають, що діяльність людини призводить до різкого скорочення глобального біорізноманіття.
Наприклад, в минулому році Організація Об'єднаних Націй опублікувала великий звіт, в якому попередила, що 1 мільйон з 8 мільйонів видів рослин і тварин на планеті перебувають під загрозою зникнення, багато хто протягом десятиліть, через діяльність людини.
Нагадаємо, що поява людей поруч є більшою загрозою існуванню видів тварин, ніж величезні екологічні потрясіння тисячі років тому.
Біологи з Швеції довели, що зникнення видів ссавців, що почалося ще 126000 років тому, було більше пов’язане з негативним впливом людства, ніж з будь-якими минулими кліматичними факторами.
Що ще гірше, розрахунки показують, що цей смертоносний побічний продукт людського існування — явище, яке прискорюється до швидкостей, небачених раніше в доісторичні часи, при цьому, за розрахунками, вимирання видів ссавців досягне ще більш високих темпів у міру наближення до 22 століття.
"Грунтуючись на поточних тенденціях, ми прогнозуємо в найближчому майбутньому ескалацію вимирання безпрецедентних масштабів", — пояснює дослідницька група на чолі з біологом Тобіасом Андерманом з Гетеборзького університету в Швеції в новій статті.