Поради нижче — очевидні, непрості на ділі, але дійсно робочі. Якщо ви серйозно вирішили позбутися нудьги і почуття вічної втоми, постарайтеся знайти в собі сили, щоб втілити їх в життя.
Налагодьте режим сну
Здоровий восьмигодинний сон — відмінний помічник у боротьбі зі стресом, сонливістю, моральним і фізичним виснаженням. Під час сну організм відпочиває, переварює інформацію, яка накопичилася за день, і скидає емоційне напруження. Якщо ж тілу і мозку не вистачає часу на повноцінний відпочинок, втома накопичується, інформує
Ukr.Media.
Щоб легко засинати і добре висипатися, постарайтеся:
- Відкласти смартфон і інші гаджети, вимкнути телевізор і комп'ютер — хоча б за півгодини до сну.
- Погуляти на вулиці.
- Добре провітрювати кімнату.
- Не переїдати і не перенапружуватися перед сном.
- Лягати спати до півночі.
- Спати в тиші і темряві — стануть в нагоді беруші, щільні штори і маска для сну.
- Навчитися по-справжньому розслабляти всі м'язи — обличчя, очей, рук, ніг.
- Ні про що не думати. Якщо не виходить — перемкніть свою внутрішню негативну радіостанцію на позитивну хвилю. Подякуйте цей день за всі хороші моменти. Згадайте про свої досягнення, про приємні плани, помрійте.
- Уявіть, що засинаєте на березі моря під шум хвиль, в поїзді під стукіт коліс або в човні, що погойдується на хвилях озера.
- Намагайтеся чергувати роботу і відпочинок
"Зміна діяльності — найкращий відпочинок" — говорить народна мудрість. Тому сміливо чергуйте розумову працю з фізичною, активний відпочинок з блаженним нічогонеробленням. Вчіться абстрагуватися від завдань і проблем, які можна вирішити пізніше, і концентруватися на тому, що важливо в даний конкретний момент. Якщо вирішили подивитися фільм або погуляти з друзями — насолоджуйтеся моментом тут і зараз, а не вирішуйте в розумі всі питання світобудови. Інакше такий "відпочинок" не принесе нічого, крім розчарування і ще більшої втоми.
Займайтеся спортом
Фізичні навантаження:
- зменшують вироблення кортизолу, гормону стресу, і відмінно знімають нервово-м'язову напругу;
- підвищують рівень ендорфінів, природних антидепресантів;
- дозволяють мозку і тілу переключитися на процес і досягнення короткострокових цілей — прямо зараз, в моменті.
- Головне, намагайтеся займатися регулярно і досить інтенсивно: бажано закінчувати тренування з почуттям приємної втоми.
Харчуйтеся збалансовано
Недолік БЖВ, вітамінів і мінералів — часті причини підвищеної втоми і слабкості. Щоб поповнити запаси енергії і необхідних поживних речовин, підтримати гормональний баланс і не заїдати стрес солодким і борошняним, необхідно харчуватися збалансовано і вчасно заповнювати будівельні запаси організму.
Намагайтеся їсти більше овочів і фруктів (банани, помідори, шпинат, гарбуз, моркву), горіхи, насіння і боби (фісташки, волоські і кедрові горіхи, мигдаль, лляну олію і насіння, червону квасолю), біле м'ясо, молочні продукти (незбиране молоко, кефір, сир), морепродукти і жирну рибу (палтус, лосось, креветки, устриці, риб'ячий жир, печінку тріски). Ці продукти багаті білком, вітамінами D і групи В, магнієм і омега-3-жирними кислотами.
Правда, тільки їжею заповнити дефіцит вітаміну Д непросто. За рекомендацією фахівця можна також приймати вітамінні комплекси або біологічно активні добавки.
Найчастіше займайтеся тим, що подобається
Проста і очевидна порада, якою багато хто нехтує. Дозвольте собі хоча б час від часу (а краще частіше!) бути егоїстом. І робити те, що хочеться не начальнику, бабусі або сусідові, а особисто вам.
БАДи не є лікарськими засобами, є протипоказання. Проконсультуйтеся з фахівцем.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-09-2020, 00:24
0
892