Четвер, 03 квітня 2025

Лікар Комаровський пояснив, чи варто відкривати школи 1 вересня

новини / Новини України
14 045
0
Лікар Комаровський пояснив, чи варто відкривати школи 1 вересня

Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський вважає дистанційне навчання "безумством", втім для деяких дітей звичне навчання в умовах епідемії коронавірусу може нести загрозу.

Про це він розповів у своєму відеоблозі в YouTube.



Він наголосив, що більшості дітей коронавірусна інфекція життю не загрожує. А чим молодша дитина — тим це безпечніше.

"Якщо ми візьмемо сто тисяч першокласників, то 5−6 можуть однозначно захворіти, а один може опинитися на межі життя і смерті. Крім того, щорічно у вашому місті кілька дітей захворює так званим менінгококовим менінгітом — смертельно небезпечною хворобою. Цю хворобу діти отримують в школі. Тобто, якщо діти не будуть ходити в школу, то ніхто не захворіє на менінгококовий менінгіт і не помре. Так що ж тепер — давайте закриємо всі дитячі установи?", - каже лікар і пояснює, що тривале дистанційне навчання теж шкодить здоров'ю.

"Що буде з дітьми, які сидять з ранку до ночі перед екраном? Повірте, коронавірус значно менша загроза, ніж менінгококова інфекція, проти якої, до речі, є вакцини. Але ними теж ніхто не користується. Більшість батьків вважають, що це їх не торкнеться. Хоча ймовірність важко захворіти на менінгіт куди вища, ніж важко захворіти коронавірусом", - пояснив він.

Лікар також назвав ризики у разі відновлення повноцінного навчання у стінах школи в період епідемії коронавірусу. За його словами, це небезпечно у разі, якщо школяр може принести інфекцію додому до онкохворого родича, людей похилого віку чи з серйозними хронічними хворобами.

Комаровський навів приклад підготовки до 1 вересня у Нью-Йорку. Там проводять перепланування класів, щоб діти сиділи на більшій відстані один від одного, доукомплектовують школи медсестрами, закуповують безконтактні термометри.

"Зараз влада може розповідати, як діти повинні користуватися безконтактними приладами для миття рук, як важливо контролювати температуру і вологість в школі, як правильно провітрювати класи. Як можна вчитися на свіжому повітрі всього, чого можна вчитися на свіжому повітрі. Але нам на все це — наплювати. Ми тепер закриємо школи, і скажемо всім, що потрібно вчитися вдома перед екранами телевізорів. Ці діти збожеволіють. Ми не дітей вже виховуємо, а цифрових зомбі. Які не вміють спілкуватися один з одним, рухатися, не розуміють, що таке змагання — хто швидше підніме руку, як зі своїм однолітком дискусію в класі організувати. Адже завдання школи — навчити жити, спілкуватися з людьми. Що буде з дітьми, які сидять з ранку до ночі перед екраном?! А з учителями що буде, які встати не можуть — сидять перед екраном? У мене двоє знайомих вчителів обидва ходять на масажі — у них попереки болять, тому що вони останні місяці сидять набагато більше, ніж раніше.

Я, як лікар, вважаю, що це — безумство — дистанційне навчання дітей. Потрібно вкладати гроші в кліматичну техніку, в створення оптимальних умов у школі. Але! Кожен громадянин країни, який не хоче або не може відпустити дитину в школу, повинен мати право вибору — вести дитину в школу чи ні. Для таких людей держава повинна створити альтернативу — можливість дистанційного навчання. Як можуть проходити в приміщеннях фізкультура, географія, ботаніка?! Провітрювання в класах, контроль температури і вологості. Кліматична техніка. Ось за цим стежити треба", - пропонує Комаровський.



Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Росіяни тиснуть на Покровському напрямку, за добу відбито 80 атак - Генштаб
Удар балістикою по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла до 17, четверо людей загинули
Яке сьогодні церковне свято: що не можна робити, та народні прикмети
З окупованих територій вивезли ще 11 дітей
Армія РФ завдала ударів по Покровську: 1 людина загинула, 6 поранені
"Шаг", а не "копійка": перехід на нові монети не потребує додаткових витрат з держбюджету
У Харкові пролунав вибух, місто знову під атакою "Шахедів"
Україна отримає 432 млн доларів на відновлення доріг від Світового банку - Шмигаль
Україна в березні наростила експорт товарів: які показники
Окупанти вдарили дроном по багатоповерхівці в Харкові: постраждала дитина

Колонка

Читають Коментують
У Буковинських Карпатах на відомого ведучого Комарова напав ведмідь
40 904
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
18 821
У Чернівцях горіла церква: що відомо
12 328
Відома співачка із Чернівців заявила, що йде в президенти
11 124
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
9 932
Відсьогодні на Буковині починає діяти заборона на вилов риби
9 662
У Чернівцях зустрінуть двох відважних воїнів, які загинули у Донецькій області
8 409
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
8 282
Вчені назвали продукт, який знижує ризик гіпертонії та високого холестерину
6 929
На Буковині чоловік за кошти гранту відкрив кав'ярню
6 863

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм