Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський вважає дистанційне навчання "безумством", втім для деяких дітей звичне навчання в умовах епідемії коронавірусу може нести загрозу.
Про це він розповів у своєму відеоблозі в YouTube.
Він наголосив, що більшості дітей коронавірусна інфекція життю не загрожує. А чим молодша дитина — тим це безпечніше.
"Якщо ми візьмемо сто тисяч першокласників, то 5−6 можуть однозначно захворіти, а один може опинитися на межі життя і смерті. Крім того, щорічно у вашому місті кілька дітей захворює так званим менінгококовим менінгітом — смертельно небезпечною хворобою. Цю хворобу діти отримують в школі. Тобто, якщо діти не будуть ходити в школу, то ніхто не захворіє на менінгококовий менінгіт і не помре. Так що ж тепер — давайте закриємо всі дитячі установи?", - каже лікар і пояснює, що тривале дистанційне навчання теж шкодить здоров'ю.
"Що буде з дітьми, які сидять з ранку до ночі перед екраном? Повірте, коронавірус значно менша загроза, ніж менінгококова інфекція, проти якої, до речі, є вакцини. Але ними теж ніхто не користується. Більшість батьків вважають, що це їх не торкнеться. Хоча ймовірність важко захворіти на менінгіт куди вища, ніж важко захворіти коронавірусом", - пояснив він.
Лікар також назвав ризики у разі відновлення повноцінного навчання у стінах школи в період епідемії коронавірусу. За його словами, це небезпечно у разі, якщо школяр може принести інфекцію додому до онкохворого родича, людей похилого віку чи з серйозними хронічними хворобами.
Комаровський навів приклад підготовки до 1 вересня у Нью-Йорку. Там проводять перепланування класів, щоб діти сиділи на більшій відстані один від одного, доукомплектовують школи медсестрами, закуповують безконтактні термометри.
"Зараз влада може розповідати, як діти повинні користуватися безконтактними приладами для миття рук, як важливо контролювати температуру і вологість в школі, як правильно провітрювати класи. Як можна вчитися на свіжому повітрі всього, чого можна вчитися на свіжому повітрі. Але нам на все це — наплювати. Ми тепер закриємо школи, і скажемо всім, що потрібно вчитися вдома перед екранами телевізорів. Ці діти збожеволіють. Ми не дітей вже виховуємо, а цифрових зомбі. Які не вміють спілкуватися один з одним, рухатися, не розуміють, що таке змагання — хто швидше підніме руку, як зі своїм однолітком дискусію в класі організувати. Адже завдання школи — навчити жити, спілкуватися з людьми. Що буде з дітьми, які сидять з ранку до ночі перед екраном?! А з учителями що буде, які встати не можуть — сидять перед екраном? У мене двоє знайомих вчителів обидва ходять на масажі — у них попереки болять, тому що вони останні місяці сидять набагато більше, ніж раніше.
Я, як лікар, вважаю, що це — безумство — дистанційне навчання дітей. Потрібно вкладати гроші в кліматичну техніку, в створення оптимальних умов у школі. Але! Кожен громадянин країни, який не хоче або не може відпустити дитину в школу, повинен мати право вибору — вести дитину в школу чи ні. Для таких людей держава повинна створити альтернативу — можливість дистанційного навчання. Як можуть проходити в приміщеннях фізкультура, географія, ботаніка?! Провітрювання в класах, контроль температури і вологості. Кліматична техніка. Ось за цим стежити треба", - пропонує Комаровський.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.