Тотальне недотримання правил дорожнього руху водіями – головна причина частих аварій на дорогах. В Європі ці показники суттєво нижчі, проте й штрафи за порушення ПДР значно вищі.
Від порушення правил дорожнього руху вберегти наших водіїв можуть, зокрема, й значущі штрафи. Саме тому в 2020 році в МВС планують збільшити розмір цих платежів, пише 24.
Збільшення розміру штрафу очікує на такі порушення ПДР:
- за перевищення максимально дозволеної швидкості руху на понад 50 км/год – 3 400 гривень (зараз 510 гривень);
- за залишення місця ДТП – 3 400 гривень (зараз 255 гривень) і передбачити можливість позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців;
- за керування авто особою, яка не має на це права – 10 200 гривень (зараз 510 гривень).
Водночас, у профільному міністерстві хочуть знизити поріг перевищення швидкості, з якого настає адміністративна відповідальність, до 10 кілометрів, наразі це 20 кілометрів.
В цьому році має запрацювати й система фото- і відеофіксації на дорогах перевищення швидкості автомобілістами. Її повернення на водіїв чекає у першому кварталі цьогоріч.
З 1 січня в Україні мав набути чинності закон, згідно з яким замість адміністративної впроваджувалась кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані. Проте настільки суворе покарання для вітчизняних нетверезих кермувальників почне діяти з 1 липня 2020 року.
Кримінальна відповідальність загрожуватиме водіям в таких випадках:
- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- передача керування автівки чи іншого транспорту людині, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
- вживання водієм авто чи іншого виду транспорту після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником). Або, якщо це робиться після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного огляду.
За всі ці дії передбачено штраф від 1 до 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисячі гривень) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.
У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тисячі гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram