Заробити і зберегти. В якій валюті зараз вигідно тримати заощадження

новини / Новини України / економіка, бізнес
3 593
0
Заробити і зберегти. В якій валюті зараз вигідно тримати заощадження

Традиційно українці вважали долар США найбільш безпечною валютою для збереження своїх заощаджень в Україні. Однак, в 2019 році, коли гривня рекордно зміцнилася щодо долара, ця традиція зазнала сильних сумнівів.

Про це йдеться у публікації НВ.



"Минулий рік показав, що операції з купівлі валюти з метою її подальшого продажу можуть бути і збитковими, а теза „в будь-якій незрозумілій ситуації купуй долари“ вже не є істиною", — сказала НВ Бізнес аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

Як і прогнозували аналітики, 30 січня 2020 року Національний банк України (НБУ) знизив свою облікову ставку на 2,5 в.п., — до 11%. "НБУ продовжує пом’якшення монетарної політики, щоб забезпечити інфляцію на рівні мети 5% і підтримати стале економічне зростання", — розповіли в НБУ.

Ставка НБУ є барометром, що визначає маркоекономічний стан країни — чим вона вища, тим більше існує ризиків. Тим дорожче обходяться гроші НБУ для комерційних банків, які вони позичають у регулятора для підтримання своєї ліквідності і виконання своїх зобов’язань перед клієнтами. У підсумку це відбивається на ставках депозитів і кредитів, які прямо корелюють зі ставкою НБУ.

Зменшення рівня облікової ставки з певним лагом у часі також відіб'ється і на прибутковості банківських вкладів.

У якій валюті зберігати гроші

Банкіри вважають, що зараз, незважаючи на зниження облікової ставки, вклади в національній валюті залишаються найбільш вигідними.

Вважається, що зберігати заощадження краще всього в тій валюті, яку ви потім будете витрачати. "Таке правило підходить для покупок у короткій перспективі. Наприклад, якщо потрібно накопичити на відпустку влітку, купувати долари взимку немає сенсу, тому що до весни-літа гривня зміцниться. В такому випадку краще відкрити строковий депозит на півроку в гривні з максимальною прибутковістю, щоб заробити", — говорить директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ Дмитро Поліщук.

З ним погодилася заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку Катерина Вінницька. "Для отримання максимальної прибутковості — краще розміщувати гроші на депозиті у гривні", — стверджує вона.

Але, якщо ж клієнт, за словами Вінницької, не женеться за максимальною прибутковістю — краще диверсифікувати свої вкладення між гривнею і валютою. Поліщук також додав, що якщо ви не плануєте найближчим часом великих покупок, то заощадження краще розділити: частину в гривні, частину у валюті (долари/євро).

"Як завжди, наймудріша порада — диверсифікація. Якщо є вільні кошти, необхідність в яких навряд чи виникне протягом року, то є сенс розглянути варіант термінового депозиту в гривні, але слід пам’ятати про те, що найімовірніше ставки за цим продуктом будуть швидко знижуватися і вже через півроку будуть помітно нижче, ніж зараз. Вже наявні накопичення в доларах або євро можуть бути непоганим варіантом резервних коштів або заощаджень на чорний день. Однак побудувати якусь успішну стратегію отримання доходу за рахунок зміни курсу навряд чи вийде", — попереджає Ахтирко.

Чи є альтернатива банківським депозитам

Альтернативи депозиту, як інструменту збереження та примноження коштів, немає, упевнений Дмитро Поліщук з ПУМБу. "Цінні папери (ОВДП), за якими прибутковість спочатку була вище, ніж для вкладів, і дохід, за якими не обкладається прибутковим податком, підходять тільки для тих клієнтів, які мають у своєму розпорядженні значні кошти. У нас зараз середній чек за депозитами — близько 40 тис. грн. Такої суми недостатньо, щоб виходити на ринок цінних паперів і заробляти на них", — пояснює банкір.

Крім того, за словами Поліщука, прибутковість за ОВДП істотно знизилася і коливається в межах 10−11% річних. У той же час прибутковість строкових депозитів зберігається в діапазоні 13−15% річних у гривні. При цьому депозит як інструмент інвестування набагато зрозуміліший для більшості українців, і доступніший з огляду на низький ціновий поріг інвестиції.

Катерина Вінницька з Піреус Банку вважає, що зараз найбільш прибутковим, доступним і простим продуктом є терміновий депозит. Такої ж думки дотримується Євгенія Ахтирко. "Якщо подивитися на досвід кількох останніх років, а особливо минулого року, то найбільший дохід приносили термінові банківські депозити в гривні.

У порівнянні з минулим роком банківські ставки за гривневими депозитами зменшилися, але залишаються ще досить високими, щоб принести непоганий дохід на річному горизонті, особливо, в умовах порівняно низької інфляції. Ставки за депозитами в іноземній валюті зараз дуже низькі, тому вони менш вигідні, ніж депозити в гривні, якщо є мета заробити саме на відсотках, а курсовий фактор може зіграти як в один, так і в інший бік", — сказала вона.

Який дохід можна буде отримати за рік від вкладень у гривні, доларі та євро?

Розмістивши зараз гроші в гривні на депозиті можна отримати дохід в межах 14%, у доларах США — більше 2% і євро — близько півтора відсотка, стверджує Катерина Вінницька.

Наприклад, за словами Поліщука, розмістивши зараз 40 тис. грн під процентну ставку депозиту 14,9%, чистий дохід клієнта за рік складе 4 810,94 грн. "У доларі США, при сумі вкладу $6 тис. і процентній ставці 2% — чистий дохід клієнта складе $96,86 і в євро, при сумі вкладу 3 тис. і процентній ставці 1,5% — чистий дохід — 36,32 євро", — пояснив він.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Вісім переваг нуту для здоров’я, і випадки, коли варто обмежити його споживання
01:45
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
01:30
Знадобиться всього два інгредієнти: рецепт корисних бананових млинців
01:15
Морська чи гімалайська: яка сіль найкраща
01:00
Весняна мода 2025: які кольори будуть в тренді серед українок
00:45
Продукт для ідеального сніданку: як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
00:30
Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:15
9 корисних звичок, завдяки яким дім завжди буде чистим та прибраним
23 лютого, 2025
23:58
Помітно покращує стан. Учені розповіли, яку дієту слід обрати за діабету
23:36
Весна феєрично ощасливить лише ці 4 знаки Зодіаку
23:05
Україна розробляє аналог Patriot — Зеленський
22:44
Курський напрямок за інтенсивністю ворожих атак майже наздогнав Покровський – Генштаб
22:23
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
22:04
5 пар знаків Зодіаку, які знайшли кохання всього свого життя
21:46
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
21:23
Минулого року Україна виготовила 2,2 млн FPV-дронів, цього року виробимо більше - Зеленський
20:45
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм