Президент України Володимир Зеленський виступив зі спеціальним зверненням на другий день Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі.
Він, зокрема, нагадав про війну в Україні, назвав сучасні виклики, які стоять перед світом, та закликав інвестувати в Україну, повідомляє
24 канал. Публікуємо виступ Зеленського прямою мовою.
"Буденні" катаклізмиЦьогорічний форум об'єднав лідерів для обговорення надзвичайно важливої теми – згуртованого та сталого світу. Ви знаєте, на мою думку, Україні точно є що сказати з цього приводу. Яка найбільша загроза згуртованому і сталому світу? Це питання безпеки – як окремої людини, так і цілих країн, цілих народів. Сучасний світ змінюється з реактивною швидкістю, яка перемістила нас у нову епоху.
Те, що вчора здавалося фантастикою, сьогодні стало реальністю. Та, на жаль, не все у цій епосі є позитивним. Торгівельні війни, перерозподіл територій, стрімке зростання військових бюджетів, сепаратистські рухи, вихід країн з попередніх міжнародних угод – це наше "нове нормально". Це наводить на думки, чи не летить цей світ у прірву. Ми ризикуємо, що наступні покоління, страждаючи від кліматичних змін, перманетних конфліктів, бідності та обмеженого доступу до їжі, дорікатимуть кожному світовому лідерові за те, що мали дійсний шанс домовитися.
Війна в УкраїніНайстрашніше, що катаклізми стали для людства буденними, потрясіння стали іноді просто звичкою. Як ніхто інший, я точно знаю, про що зараз кажу. Вже шостий рік у моїй країні триває війна. Вже шостий рік, як Росія анексувала у нас частину територій, не зважаючи на тисячі сторінок міжнародного права і сотні організацій, покликаних його захищати. Таке у нас "нове нормально". Так, світ згуртувався довкола вирішення цих питань. Але чи достатньо українцям, загиблим і тим, хто втратив домівки, чи достатньо всесвітньої стурбованості і занепокоєння? Цього замало.
Україна – стартапЯ не випадково і не даремно приділяю зараз так багато уваги питанню безпеки, адже це надважливо для розбудови української економіки. У цей же час наша філософія – перетворити свої проблеми на власну силу.
Виклики, які постали перед нами, мобілізують нас і змушують рухкатися швидше, надихають робити неймовірне і неможливе. Ми програмуємо себе на позитивне мислення, ми програмуємо себе на амбітні задачі.
Якою, на вашу думку, є задача для країни, що втратила частину своєї території та є далеко не найбагатшою в Європі? Ми хочемо стати лідером у Східній та Центральній Європі. Це амбітні плани. Вважаєте, що це неможливо? Багато світових єдинорогів починали з божевільних ідей, кількома працівниками та офісами у власному гаражі. Але немає нічого неможливого...
Інвестиції в УкраїнуСьогодні прагматичному і закам'янілому світу гостро не вистачає дива. А світова економіка, що перебуває на межі нової глобальної кризи, потребує економічного дива. Україна – це саме те місце, де трапляються дива. Моя мета, щоб у підручниках поряд з кейсами Японії, Південної Кореї та Сінгапуру з'явилась і Україна. Тож долучайтесь. Україна повинна стати інвестиційною Меккою Східної та Центральної Європи.
Головним драйвером для економічного розвитку є можливість отримувати прибуток. Ми одна з небагатьох країн, що дозволяє зараз заробляти такий високий дохід та інвестиційний капітал. Сьогодні ми недоінвестовані і недолюблені. Та всупереч глобальній тенденції, Україна пришвидшує зміну клімату.
Україна стає стабільним і передбачуваним ринком зі значними можливостями для розширення бізнесу. Для нас це питання власного виживання. А для вас – стабільність в регіоні, а отже і в Європі вцілому.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-01-2020, 21:24
0
1 105