Організація Об'єднаних Націй опублікувала проект Конвенції про біологічне різноманіття, в якому вказується, що наша планета увійшла в шосту еру масового вимирання.
До 2030 року людям необхідно зменшити забруднення атмосфери щонайменше удвічі, щоб врятувати ту дику природу, яка ще залишилася. Текст документа з'явився на офіційному сайті ООН в середу, 15 січня.
В ООН зазначили, що світ зіткнувся з "безпрецедентними темпами" зникнення різних видів флори та фауни, що може обернутися зникненням цілих екосистем та серйозними наслідками для виживання людства як виду. Є всього лиш одне десятиліття для того, щоб скоротити кількість шкідливих відходів наполовину і надати захисний статус третині земної поверхні, стверджують автори конвенції.
У тексті документа також названі 20 цілей зі збереження дикої природи Землі на наступні 10 років. Серед головних напрямків: скорочення забруднення навколишнього середовища біоцидами, пластиковими відходами, а також впровадження технологій сталого розвитку у бізнесі.
План мають схвалити в жовтні 2020 року на саміті ООН з біорізноманіття, що пройде в Китаї.
До речі, подібна стратегія вже була озвучена в минулому десятилітті. Цілі і завдання визначали в 2010 році на саміті в Японії, але до 2020 року більшої частини з них досягти так і не вдалося.
16-01-2020, 00:20
0
15 950