25 грудня вже не перший рік в Україні є святковим вихідним днем. Та не зовсім точно вважати, що 25 грудня є святковим днем лише для католицьких та протестантських церков.
Ситуація з різними датами святкування Різдва виникла через календарні розбіжності між церквами західного і східного обряду.
Серед православних Різдво 25 грудня святкують Константинопольська (крім монастирів Афону), Елладська, Кіпрська, Олександрійська, Антіохійська, Румунська, Болгарська церкви та Православна церква в Америці. Православна церква України, Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська церкви і Афонські монастирі святкують Різдво 7 січня. Також 7 січня святкує Різдво Українська греко-католицька церква.
Цікаво, що одна з найстаріших у світі християнських церков - Вірменська апостольська церква святкує Різдво 6 січня. Також у Вірменії 6 січня є державним святом. Це пов’язано з тим, що Вірменська церква відзначає Різдво одночасно з Богоявленням, як це робили ще ранні християни у третьому столітті.
Після Революції Гідності та початку російської агресії політики, активісти, віряни українських церков почали частіше висловлюватися про необхідність календарної реформи, яка може послабити ідеологічну прив’язку до Російської православної церкви. Почати вирішили з Різдва. Виходячи з євроінтеграційних міркувань, 16 листопада 2017 року Верховна Рада призначила свято Різдва на 25 грудня. При цьому 7 січня також залишилося святковим вихідним днем.
Зазначимо, що поки що не йдеться про зміну церковного календаря. Українські церкви залишаються в межах юліанського календаря. Запровадження державою різдвяних святкувань 25 грудня є першим кроком до наближення країни до календарних традицій європейських країн.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
24-12-2019, 21:16
0
3 289