Здоров'я - найцінніше, що є у людини. У разі хвороби необхідно звернутися в лікарню, а при невідкладних станах - викликати швидку допомогу. Трапляється і так, що до приїзду медиків людині необхідно надати першу допомогу, для чого під рукою повинні бути необхідні засоби.Сімейний лікар розповіла, що потрібно покласти в домашню аптечку. Визначити причини хвороби та призначити ліки може виключно фахівець - лікар. Вміст домашньої аптечки - це препарати, які застосовуються до звернення до медиків і не є заміною лікування. Універсального списку ліків, які повинні бути вдома, не існує, але перш, ніж купувати ліки для індивідуальної аптечки, варто проконсультуватися з лікарем. Головне, щоб препарат міг вчасно допомогти.
Про це повідомляє Ганна Масленнікова, сімейний лікар.
1. Перев'язувальні матеріали та необхідні предмети: - стерильний і нестерильний бинт різної ширини;
- еластичний бинт, який застосовується при ударах;
- вата й ватяні диски;
- лейкопластир в рулончиках і бактерицидний;
- термометр для вимірювання температури;
- тонометр для вимірювання тиску.
2. Знеболювальні та жарознижувальні препарати. І біль, і температура можуть бути симптомами серйозних захворювань, краще не відкладати візит до лікаря. Якщо є гострий біль або висока температура, викликайте "швидку". Знизити температуру самостійно можна прийнявши парацетамол, ібупрофен. Проти гострого болю в аптечці можна зберігати спазмолітики (дротаверин).
3. Ранозагоювальні та антисептичні препарати: - антисептичні препарати необхідні, щоб обробити рану (наприклад, перекис або хлоргексидин);
- ранозагоювальні препарати (наприклад, пантенол) допоможуть впоратися з дрібними побутовими травмами й сонячними опіками.
4. Препарати при проблемах з травленням: - сорбенти (наприклад, активоване вугілля, ентеросгель) при проблемах зі шлунком допоможуть вивести токсини;
- регідратуючі засоби допоможуть при отруєннях, проносі, блювоті або дуже високій температурі, коли потрібно відновити водно-сольовий баланс, а пити не хочеться (наприклад, регідрон);
- зупинити діарею допоможуть лоперамід, імодіум, для відновлення мікрофлори кишківника використовують пробіотики;
- ферментні препарати допоможуть відновити травлення (наприклад, фестал, мезим-форте).
5. При алергії застосовують антигістамінні препарати (наприклад, тавегіл). Дітям такі препарати потрібно давати з обережністю - дози відрізняються від "дорослих". Ці препарати можуть бути корисні не тільки при алергічних реакціях, але й при укусі бджоли або оси.
6. Захворювання серця вимагають обов'язкового звернення до лікаря, ліки підбирають в таких випадках індивідуально, але в аптечці для першої допомоги можна додати препарати: корвалол, валідол, нітрогліцерин, валеріана і собача кропива. Якщо тиск підвищений - каптопрес.
Перевірте свою аптечку і викиньте ліки, термін придатності яких закінчився, - вони не принесуть користі. Якщо є хронічні захворювання, не забувайте стежити за наявністю необхідних вдома ліків.
У разі виникнення проблем зі здоров'ям, зверніться до сімейного лікаря.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-12-2019, 23:57
0
2 588