У селі Рославичі під Києвом збудували нове сучасне шосе до котеджного містечка "Маєток. Перлина Італії" - резиденції президента Володимира Зеленського.
Про це йдеться у розслідуванні "5 каналу".
У квітні тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський говорив про знищення бар’єрів – як поміж людьми, так і між суспільством та владою. Та коли став президентом, став зводити нову стіну: відгородив себе та команду від пересічних українців. По всій країні з’явилися нові шлагбауми: ми з цього боку, а вони десь там.
"Десь у липні почали будувати, нагнали купу техніки, зробили швидко, за два місяці, постелили асфальт, зробили освітлення, шлагбаум поставили... Ця дорога – фактично приватна власність президента та його охорони", - розповів Микола, мешканець села Рославичі Васильківського району, Київської області.
Чоловік приховує обличчя та попросив змінити голос. Переживає, аби після інтерв’ю не було проблем.
"Ви ж самі бачили шлагбаум. Ніхто, крім президента та охорони, по тій дорозі не їздить. Це, як у нас в селі кажуть, чорний в’їзд до "італійського містечка". Проїхати по ній? А як по ній можна проїхати? Шлагбаум стоїть. По бокам бетонні блоки поставили. А в тій лісопосадці, що попід дорогою йде, сидять УДОшники, - додав мешканець села Рославичі Микола.
Сільський голова від спілкування на камеру відмовилась – також не хоче проблем. Та розповіла, що у сільської ради на це будівництво ніхто дозволу не питав. Її проклали просто по людських паях, а проекту так ніхто і не бачив.
"Проклали дорогу по людських паях, там земля розпайована. Люди трошки в шоці. На їхній землі проклали дорогу. Нічого ні з ким не узгодили, ні з ким не домовлялися. Але всі бояться про це говорити", - розповів Микола.
Поява такої дороги у полі експертів не здивувала.
"Після того, як Зеленський почав їздити на кортежі, застосовуючи машини, куплені ще в часи Петра Порошенка для обслуговування іноземних делегацій, на яких сам Петро Порошенко не їздив, я вже можу чекати чого завгодно. Чого завгодно – крім президента на велосипеді. Цього я не чекаю абсолютно", - прокоментував блогер і письменник Дмитро Вовнянко.
"Це точно розходиться з тим образом, який створений відомим телесеріалом, де грав, будучи актором, Володимир Зеленський. І об’єктивно це дві картини, які не стикуються", - сказав політичний консультант Дмитро Васильєв.
Швидкість зведення шлагбаумів між новою владою та пересічними українцями вражає, – вказують політологи. "Зелена команда" переплюнула вже навіть "біло-синю" початку 2010-х років.
"Вони йдуть так шляхом Януковича, як сам Янукович не йшов. Януковичу, щоб дійти до такої межі відсторонення від людей, настільки жорсткого, потрібно було десь 25 років. А цей за пів року вибудовує навколо себе суперкортежі, суперохорону, супермаєтки, суперпід’їзди… Він пройшов шлях Януковича зі швидкістю в 25 разів швидше", - сказав політолог Тарас Чорновіл.
"Сказати, що Зеленський – доступний президент? Та він оточений таким кільцем охорони, що навіть єдиний, хто так охоронявся – це Янукович. І в цьому Зеленський дуже нагадує Януковича", - зауважив політичний експерт Володимир Цибулько.
"На владному олімпі – якась тотальна шизофренія, – іронізують політологи. Бо на вибори йшли як слуги, а зараз відчувають себе панами. Фракція "слуг" – найбільш скандальна за всю історію українського парламентаризму", – вказує Дмитро Вовнянко. Чи не щодня – новий прокол.
"Ми маємо ситуацію, коли в "Слугу народу" людей набирали просто по інтернету. Що можуть пропонувати такі люди?", – сказав блогер і письменник Дмитро Вовнянко.
Переважна частина – це все ж таки люди далеко не з народу. Вони виникли далеко не сьогодні. Дехто просто купив собі місця в списку, дехто купив собі округ… сказав голова експертної аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.
"Про Дубинського і його маму тут у селі чудово всі знають про те, що він скупив з десяток ділянок у Віті Поштовій та Хотові. У Віті Поштовій взагалі люди скаржаться, що перекрили доступ до озера. Такий непоганий "слуга народу", - розповів мешканець села Ростиславичі Микола.
2019-го в Україні, схоже, все перевернулося з ніг на голову, – вказують політологи. Хто хазяїн, чиї слуги, і взагалі – до чого тут народ?
"Ці люди знають, хто їх привів до влади, і для них це не народ. Тому що на цих виборах проголосували би навіть за того коня Калігули… А тут в даному випадку вони знають, хто хазяїн. Хазяїн той, хто завів", - сказав політолог Тарас Чорновіл.
"Служіння народу насправді немає. Ви уявляєте собі Геруса, який служить народу? Ні, він точно служить Коломойському. Чи уявляєте ви Дубинського слугою? Ні. Там є багато груп і людей, які служать цілком конкретним олігархічним інтересам. Вони голосують як скажуть… Інтереси у них зовсім інші, і жодного щирого бажання служити своїй країні в наближенні немає", - сказав голова експертної аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.
Найбільш прикро, що багато людей і досі ходять як у тумані: не відрізняють красивої картинки телевізора від реального життя.
"Вся ця брехлива кампанія, яка була націлена на маніпуляцію свідомості, що, мовляв, у нас не буде ніякого кумівства, а потім призначити головою СБУ людину, яка з тобою в одному під’їзді виросла. Казати, що не буде друзів при владі – і призначити на всі посади в Адміністрації президента своїх колег по "95 кварталу". Казати, що не буде ніяких олігархів – а потім відпрацьовувати по повній в інтересах головного сьогодні олігарха...", - блогер Дмитро Чекалкін.
Чи гикнеться нам тричі приватне спілкування Зеленського з Путіним? За пів року рейтинг президента впав одразу на 21%. Такого крутого піке не було у жодного глави держави за перші шість місяців каденції, – вказують політологи. Проколи та приколи нової команди помітили не лише в Україні.
"Я думаю, "мемасіком" минулого року є жест президента Естонії, яка красиво подарувала велосипед Зеленському, натякаючи на те, що він виходив на вибори як слуга народу, але дуже швидко перетворився в слугу, мабуть, одного або двох олігархів", - політичний експерт Володимир Цибулько.
Та, схоже, таких велосипедів потрібно щонайменше 250 штук – для кожного з так званих "слуг", – іронізують експерти. Але ця іронія – сумна. Бо всі опитані фахівці з тривогою чекають на наступний, 2020-й рік.
"Я думаю, що ми 2020 рік проживемо в умовах дуже серйозної нестабільності", - сказав блогер і письменник Дмитро Вовнянко.
"В наступному році ми матимемо ті самі 3-4% зростання економіки, які не вирішують проблеми для нас. Але буде більше проблем по причинам, які будуть провокувати політичну дестабілізацію за рахунок зовнішніх факторів, якими буде гратися в першу чергу Росія…", - сказав голова експертної аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.
Власне, досі не відомо, про що тет-а-тет спілкувалися президенти Зеленський та Путін у Парижі. Задоволений вираз обличчя останнього після перемовин якраз і викликає тривогу…
Майбутнє України – у тумані, – кажуть політологи. 40% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Це вдвічі більше, як у серпні. І, схоже, з кожним місяцем, з кожним новим шлагбаумом між владою та суспільством кількість незадоволених зростатиме.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.