Головний орган Ради Європи у галузі права - Венеціанська комісія - критично оцінила український закон про функціонування української мови як державної та порадила змінити низку статей, зокрема, й захистити російську мову.
Про це йдеться в ухваленому рішенні комісії, пише
ВВС Україна.
Документ суттєво посилював використання української мови, за що його критикувала частина проросійських політиків, а також представників деяких національних меншин. Президент Зеленський кілька разів заявляв, що закон потребує вивчення, але чіткої відповіді, чи його треба переглядати, не давав.
Проте, як ідеться у висновку Венеціанської комісії, "Закон про захист державної мови не забезпечив баланс між посиленням української та захистом мовних прав меншин".
Експерти комісії вказують, що надзвичайно важливо досягти балансу в мовній політиці, щоб уникнути ситуації, в якій це питання стає джерелом міжнаціональної напруги.
"Влада України наразі не змогла цього зробити, і це стосується нещодавно схваленого закону про функціонування української мови як державної", - зауважують експерти.
Вони визнають, що мовна політика є надзвичайно складним, чутливим та політизованим питанням в Україні, особливо на фоні тривалого конфлікту з Росією. При цьому вони згадують і нинішнє місце російської мови в Україні, а також утиски української в минулому.
Венеціанська комісія просить владу переглянути закон про функціонування української мови у співпраці з усіма зацікавленими сторонами та представниками національних меншин.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
6-12-2019, 21:46
0
1 347