В рамках Одеського кінофестивалю відбулася лекція на тему "Причина. Наслідок. Результат" із Ахтемом Сеітаблаєвим, українським актором і режисером. На зустрічі обговорювалися три режисерські роботи Ахтема: "Хайтарма", "Кіборги" та "Захар Беркут". Про що говорив Сеітаблаєв?
Про це повідомляє
tochka.net
Я зняв стрічку "Хайтарма" тому, що просто хотів поділитися власним досвідом. Насправді, мрія про власний кінематограф серед кримських татар існувала давно. Це питання особливо гостро постало в 1944 році, коли нас було депортовано через звинувачення в колаборації з нацистами. Тож я добре розумів, що якщо фільм "Хайтарма" вийде поганим, краще мені в Крим не повертатись.
Мені кортіло розповісти власну історію депортації. Чому? Майже 50 років народ живе з тавром, на який він не заслуговує. Уже в шкільному віці я зрозумів, що бути кримським татарином – непросто. Тож, коли з’явилася можливість зняти цей фільм, ми почали думати, як побудувати драматургію. Ми почали думати, як цю історію розповісти: якими засобами, через кого або що. Врешті ми зосередилися на одній людині й через його долю розкрили історію цілого народу.
Фільм "Кіборги" теж є майже на 100% документальним, тому що це реальні спогади реальних людей. Вони були записані драматургинею Наталією Ворожбит і перетворені на сценарій. Ми дозволили собі трохи змінити хронологію подій, але зберігали їхню правдивість. Діалоги, які ви чуєте, лише трохи дороблені, але переважна більшість – це пряма мова наших героїв.
Люди часто не вірять, що герої дійсно обговорювали майбутнє, розмірковували щодо сенсу війни тощо, але це дійсно так. Якщо хтось заперечує, що вони могли вести такі розмови, для мене це є свідченням того, що людина ніколи не спілкувалася ні з добровольцями, ні з військовими.
Звичайно, два режисери на одному майданчику можуть мати суперечки, проте ми обходилися без серйозних конфліктів. Це був непростий досвід. Усе ж таки в корабля має бути один капітан.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-07-2019, 00:59
0
724