Іспаська філія ТОВ "ККНК "Технобуд" працює на базі Майдан-Іспаського родовища валунно-гравійно-піщаних порід з 2012 року. І на відміну від видобувачів гравію незаконним способом, що нищить річки, руйнує грунти, викликає затоплення, Іспаський кар’єр здійснює видобуток корисних копалин відкритим і сухим способом, що не завдає такої шкоди довкіллю.
Детальніше про вплив роботи підприємства на довкілля та наболілі проблеми для нашого регіону розповів
директор Іспаської філії ТОВ "ККНК "Технобуд" Володимир Барановський.– Зараз ми спостерігаємо багато випадків недотримання правил порядного ведення бізнесу. І вони полягають не тільки в ділових відносинах з учасниками ринку, які представлені на території Буковини, але й з умовами, які створені у регіоні для виробництва будівельних матеріалів. Йдеться про незабезпечення дотримань вимог законодавства з екології та конкурентних умов на ринку.
Передусім хочу зауважити, що ринок будівельних матеріалів Буковини насичений неякісною продукцією, яка навіть не сертифікована, а якщо сертифікована, то не відповідає тим вимогам, і у багатьох випадках має показники, які взагалі забороняють використовувати її в будівництві. Люди купують це на свій страх і ризик. Але одне питання, коли людина будує будинок і розраховує свої ризики, а інше – використання неякісних матеріалів у капітальному будівництві громадських будівель, багатоквартирних будинків та об’єктів інфраструктури. Діюча система виїмки гравію з річок дозволяє недобросовісним підприємцям по суті грабувати річки, що призводить до порушення екологічної системи і приносить підтоплення, зсуви тощо. У свою чергу держава витрачає набагато більше коштів на усунення катастрофічних наслідків, ніж би вони пішли на контроль за видобуванням гравію і просто забезпечення конкурентного середовища.
– Як працює Ваше підприємство?– Ми здійснюємо промислову розробку родовища, запаси якого були затверджені за радянських часів. Затвердження цих запасів обов’язково відбувається з експертизою щодо наслідків у багатьох аспектах, у тому числі й гідрогеології, коли з’ясовуються наслідки антропогенного впливу на цю територію. Висновки експертиз, проведених як за радянських часів, так і нещодавні під час повторної геолого-економічної оцінки родовища, підтверджують відсутність негативного впливу на водоносні горизонти і на ґрунти.
Коли ми проводили громадські слухання, і людей непокоїла ця тема, ми за домовленістю з громадою провели додаткові обстеження саме з гідрогеології.
Крім того, на нашому підприємстві є так звані спостережні свердловини, які дають змогу спостерігати за будь-якими змінами в середовищі.
Ми працюємо відповідно до робочого проекту розробки родовища, розділом якого є оцінка впливу на навколишнє середовище. Ця оцінка передбачає аналіз усіх аспектів: викидів, навантаження на водні ресурси, шуму, санітарно-захисної зони. Відповідні експертизи пройдено і в Києві.
Для ефективності мінімізації впливу на довкілля наше підприємство впровадило систему екологічного керування.
Ми намагаємося вести бізнес доброчесно, раціонально використовуючи природні ресурси і зменшуючи вплив на довкілля.
Тому ми закликаємо всі компетентні органи виконавчої влади і місцевого самоврядування врегулювати незаконну ситуацію видобування гравію на річках Буковини, адже це дасть змогу наповнити бюджети, зменшити негативні наслідки, зберегти природу і врешті побачити повноводні річки нашим нащадкам. А якщо ті гравці на ринку, які видобувають гравій з річок, спрямують свої зусилля та інвестиції у розвиток сухих кар’єрів, край виграє від цього не тільки в якості.
7-05-2019, 19:00
0
3 297