Весняна алергія: як вижити в сезон пилку

новини / Новини України / Здоров'я
2 196
0
Весняна алергія: як вижити в сезон пилку


Нежить, сльози і першіння в горлі – здавалося б, всі ознаки застуди. Втім, це – сезонна алергія. Зараз цвітуть береза, тополя і граб. Їх пилок дуже подразнює слизову.

Лікарі кажуть: майже 40 відсотків українців страждають від цвітіння цих дерев, пише ukr.segodnya.ua.



Щоб захистити себе, фахівці радять обов'язково завішувати кватирки вологими тканинами, марлею, для того щоб пилок не потрапляла в приміщення, провітрювати кімнату.

А ще – менше гуляти в лісах і парках. І найдієвіший – відразу звертатися до лікаря, тому що алергія на пилок дерев може викликати навіть задуху.

Як відрізнити сезонну алергію від простуди

Поліноз майже ніколи не супроводжується підвищенням температури тіла вище 37,5. При алергії не буває гнійних виділень з носа, замість них – рясні, слизові і прозорі виділення. Проявляється поліноз і свербінням, почервонінням очей і алергічним кон'юнктивітом – при респіраторних захворюваннях такі симптоми майже не зустрічаються.

Крім того, застуда розвивається поступово, і її симптоми зазвичай тримаються не більше тижня, а алергія "нокатує" раптово і може турбувати довго (до місяця). Якщо з року в рік в один і той же час у вас виникають однакові прояви – це поліноз.

Як перемогти алергію на пилок

Якщо ви страждаєте на поліноз, алергологи рекомендують користуватися антигістамінними препаратами: вони діють проти головного агента алергії – гістаміну, в результаті чого всі прояви хвороби проходять "тихіше". Ці ліки можна придбати в аптеці без рецепта, а про особливості прийому – дізнатися з анотації.

Багато пацієнтів недолюблюють ці засоби через те, що вони викликають сонливість. Але мало хто знає, що цей побічний ефект характерний тільки для антигістамінів старих поколінь, сучасні ж ліки (наприклад, на основі цетиризину, феноксіфенадіну, лоратадину) сонливості не викликають.

Якщо комусь буде недостатньо їх ефекту, то в арсеналі алергологів є ще одна група ліків від полінозу -гормони. Як правило, вони більш ефективні, але можуть давати такі побічні дії, як головний біль, носові кровотечі, першіння в горлі. Тому їх потрібно приймати, тільки порадившись з лікарем.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм