Нинішньої осені сало потрапило до списку стратегічних продуктів, якими буковинці активно запасаються на зиму. До традиційних оптових закупок картоплі та цибулі додався і національний продукт. Підвищений попит до сала в обласній держінспекції з контролю за цінами пояснюють інфляційними очікуваннями населення. Тобто – купуємо зараз побільше, завтра буде дорожче.
Насправді на сало на ринках міста трималася стабільна ціна довший час, навіть коли кілограм свинини з 25 гривень скочив до 40. Селянам стало невигідно вирощувати свиней для потреб ринку і охочих купити м’ясо стало більше, ніж охочих продати. Натомість салом ринок був завжди перенасичений.
А з вересня буковинці сало почали купувати активніше і воно почало дорожчати. Нині кілограм можна купити за 12-28 гривень, залежно від товщини, м’якості тощо. Таким чином вартість найсмачнішого сала зрівнялася з підчеревиною, яка також коштує 28 гривень за кілограм.
– Сало купують тепер більше, можливо, просто похолодало і людям хочеться калорійнішої їжі, – каже пані Людмила, підприємець з ринку "Головний". – Все ж таки це натуральний продукт, ніхто вже не хоче їсти соєвої ковбаси.
Пані Людмила не вирощує худобу, а скуповує по селах, і каже, що робити це стає дедалі складніше, свинини насправді бракує. Підприємець не вважає, що ціни на сало зростатимуть стрімко, але причин для здешевлення також немає.
До теми
Найближчим часом буковинці можуть розраховувати тільки на незначне здешевлення курячого м’яса. Зараз його багато імпортують в Україну, причому не завжди найкращої якості, але це однаково примушує українські птахофабрики знижувати свої ціни. А для доступнішої вартості свинини та яловичини передумов немає, їхня вартість рухатиметься до гори як на ринках, так і в магазинах.
8-10-2008, 15:05
0
1 737