Немає ніяких наукових підтверджень, що продукти з ГМО (генетично модифікований організм) несуть будь-яку шкоду здоров'ю.
Про це розповіла в Instagram відомий дієтолог Альбіна Коміссарова, уточнивши, що поширювати цей міф вигідно тим, хто поставляє і продає їжу, передає OBOZREVATEL.
Що таке ГМО"Генна терапія – це унікальна можливість, яка дозволила нам вилікувати невиліковні раніше захворювання і отримати якісні продукти харчування, збільшити врожайність. Якщо в якомусь продукті або організмі змінено спадкову інформацію – такий продукт нарікається генно-модифікованим (ГМО). Це означає, що в цілому продукт залишився такий самий, але змінено його конкретні властивості", – пояснила дієтолог.
Як це відбуваєтьсяКоміссарова розповіла, що є, наприклад, сорт банана, який довго зберігається і добре транспортується, але не є солодким. Для того, щоб плід отримав бажаний смак, береться ген від солодкого і вбудовується.
"На виході ми отримуємо солодкі банани з далеких країн у нас на прилавках. Здорово? Зараз, наприклад, ведуться роботи над створенням гіпоалергенних продуктів, і це буде прорив", – підкреслила фахівець.
Чому всі бояться ГМО"Перше і головне: є міф, що все, що створено природою – безпечно. А все, що створила людина – смерть. З цим також пов'язана любов людей до БАДів і народної медицині і відмова від ліків, хоча тут БАДи, скоріше, не проходять всі етапи клінічних досліджень і не можуть гарантувати безпеку. Ми радше потравимось травами і корінцями, ніж таблетками, максимальну дозу яких вивчено", – додала вона, уточнивши, що з ГМО – та ж історія.
Коммісарова нагадала, що існує безліч досліджень, присвячених небезпеці ГМО, але всі вони проведені неякісно, або ж були порушено причинно-наслідковий зв'язок.
"У 2013 році опублікований мета-аналіз +1783 наукових досліджень за останні 10 років, присвячених ГМО, де доведено, що немає ніяких наукових підтверджень тому, що ГМО чимось взагалі небезпечні. Після цього ще багато разів проводилися такі дослідження і результат завжди був один" , – сказала дієтолог.
Кому це вигідно"У 2014 році в Росії було проведено опитування, де з'ясувалося, що 75% людей готові більше платити за продукт, якщо на ньому є напис "без ГМО", – підсумувала фахівець.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
2-03-2019, 01:30
0
2 002