Для абітурієнтів, що навчалися в школах з мовами викладання, які не належать до слов'янських груп, буде встановлено адаптивний поріг "склав/не склав".
Про це на брифінгу розповів в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко.
"Нововведенням цього року є запровадження так званого розумного пристосування. Воно буде стосуватися порога "склав/не склав" для абітурієнтів, мова навчання яких не належить до словянських мов. Таким чином ми можемо говорити про тих абітурієнтів, які здобували повну середню освіту румунською, молдовською, угорською мовами, для них застосовано розумне пристосування у вигляді порогу "склав/ не склав", - сказав Бойко.
Він навів приклад такого розрахунку розумного застосування. "Якщо комісія при УЦОЯО з питань визначення результатів ЗНО, що використовуються при вступі до ЗВО, встановить прохідний поріг з української мови та літератури 23 чи 24, то адаптивний поріг для таких абітурієнтів може бути 20 чи 21, чи як покаже статистика. Це означатиме що абітурієнти угорці, румуни, які здобували відповідною мовою навчання середню освіту, можуть отримати результат в 100 балів в інтервалі від 21 до 23. В додатку для сертифіката ЗНО буде зазначено поле, що застосовується адаптивний поріг", - сказав Бойко.
За його словами, ця норма передбачена законом про освіту.
Нагадаємо, з 5 лютого до 25 березня триває реєстрація на основну сесію ЗНО.
5-02-2019, 13:55
0
1 022