RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Різдво — одне з найважливіших християнських свят, яке 25 грудня відзначають католики, а через два тижні – і християни східного обряду.

Це свято знаменує народження Ісуса Христа, який, за віруваннями християн, посланий Богом у світ для спасіння людства.



Саме цей день поділив історію на "до" і "після" – з народження Христа почалося сучасне літочислення під назвою "наша ера".

Різдво Христове має давню історію з унікальними традиціями та звичаями – люди прикрашають ялинку, готують святкові страви, колядують, відвідують церкву і відвідують родичів.

Чим відрізняється католицьке Різдво від православного


Чим відрізняється Різдво західного обряду від східного

Християни західного обряду святкують Різдво з 24 на 25 грудня, в той час як віруючі східного обряду святкують народження Христа з 6 на 7 січня.

Дата святкування Різдва у всіх однакова, різниця лише в системі літочислення – західні церкви відзначають Різдво за Григоріанським календарем, а східні – за Юліанським, де 7 січня – це 25 грудня за старим стилем.

Також дещо відрізняється важливість свята. Для Заходу народження Христа – найважливіший релігійне свято у календарі, тоді як для Сходу важливіше Різдва є Великдень – день Воскресіння Господнього.

Різдво для католицького світу символізує сімейне свято, коли для православних і греко-католиків – це насамперед духовне свято.

Крім того, піст перед Різдвом у них не такий суворий, як у християн східного обряду. Католики і протестанти перед Різдвом мають Адвент – місяць в очікуванні свята, протягом якого люди намагаються більше часу приділяти духовного життя, сім'ї. Деякі, за бажанням, постять.

В обох християнських громад є Святвечір – святкова вечеря з пісних страв. Католики починають частування з оплаток або гостій – тонких хлібних пластин, якими причащають парафіян у церкві. В східному обряді частування починають з куті.

Чим відрізняється католицьке Різдво від православного


У православних і греко-католиків на Різдво є одне нічне богослужіння, в якому відразу правлять Велике Повечір'я, Утреню й божественну Літургію. Між тим у вірян західного обряду служать три різдвяних меси окремо – вночі, вранці та вдень, що символізує народження Спасителя в лоні Отця, у лоні богоматері та Ісуса в душі кожного християнина.

А 25 грудня у більшості вірян західного обряду головною різдвяною стравою є запечена індичка або качка. Також чимало християн готують так званий різдвяний пудинг. Такі традиції поширені в США, Великобританії, Німеччини, Франції, Греції та інших країнах.

На Різдво католики та протестанти дарують всім подарунки, які кладуть під ялинку або шкарпетки від Санти Клауса або Святого Миколая.

Крім того, вони прикрашають не тільки ялинку, але й весь будинок. Обов'язково в декоруванні повинен бути різдвяний вінок і омела, під якою обмінюються поцілунками.

А також в будинку повинна бути солома, яка є одним з головних символів Різдва, вона уособлює ясла Христа. У християн східного обряду, зокрема в Україні, ставлять дідуха.

Загальним для обох обрядів є колядування. Але у католиків це не так поширене, як у православних і греко-католиків, і вони, зазвичай, колядують в сімейному колі. Натомість, віруючі східного обряду йдуть колядувати в кожен будинок – так колядники приносять звістку про народження Сина Божого, який врятує світ.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
4-01-2019, 17:52
Коментарів 0 Переглядів 3 315


У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.