Насамперед потрібно звернути увагу на те, що не для всіх препаратів правила проведення ін’єкцій є однаковими. Є препарати, які вводяться в вену, є препарати, які вводяться внутрішньом'язово, а є препарати, які вводяться підшкірно. Відповідно, те, як правильно робити уколи, залежить від способу введення.
Про це медична сестра Ольга Наконечна, передає 24 канал.
За її словами, водночас є кілька загальних правил для всіх видів ін’єкцій.
"Обов'язковою умовою є ретельно вимиті руки, одягнуті гумові рукавички. Далі слід оглянути ампулу, переконатись у правильності назви та концентрації препарату. Необхідно підготувати стерильний шприц, вату, спиртові серветки. Набрати у шприц необхідну кількість препарату, не торкаючись голкою стінок ампули. Протерти спиртовою серветкою ділянку шкіри для введення препарату, підняти шприц голкою догори та випустити невелику кількість препарату, щоб у шприці не залишилося повітря. Тільки після цього вводиться голка, відповідно до виду ін’єкції", - сказала медик.
Багатьом здається, що чим швидше ввести ліки, тим менше болю зазнає пацієнт. Але це не так. Повільне введення препарату є менш болючим. Коли весь препарат введений, витягніть голку, протріть місце уколу спиртовою серветкою і злегка розітріть місце введення.
Також можна робити кілька ін'єкцій в одну сідницю. Але якщо пацієнту призначений тривалий курс лікування, ін'єкції слід робити по черзі в обидві сідниці, кожного разу відступаючи приблизно по 1 см від місця попереднього уколу.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-12-2018, 01:45
0
5 109