Вчені давно довели шкоду низьковуглеводної дієти. Таке харчування збільшує ризики за окремими причинами смерті, включаючи ішемічну хворобу серця, інсульт і рак. Фахівці пояснили, що однією з можливих причин таких результатів є супутнє збільшення споживання тваринного білка і жирів, а також недостатнє надходження до організму клітковини і інших речовин рослинного походження.
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун підкреслила, що вуглеводи є необхідним компонентом нашого раціону, який дає організму енергію і сили. Вона зазначила, що вуглеводи бувають прості – звичайний цукор (в тістечках, цукерках), фруктоза і сахароза (в фруктах і овочах), лактоза (у молочних продуктах). І складні – це крохмаль. Складні вуглеводи є в картоплі, хлібі, рисі, макаронах і крупах.
"Шкодять прості вуглеводи – в доданому цукрі (який в солодощах або той, який ми самі додаємо до страв). Вони викликають сильні коливання глюкози в крові. Коли її занадто багато, то виділяється гормон інсулін, і тоді глюкоза покидає кровотік, відкладається в печінці, м'язах і жировій тканині у вигляді запасів – глікогену і жиру", – написала Супрун в своєму Facebook.
Саме тому важливо стежити за рівнем споживання таких цукрів. Середня добова норма доданих цукрів має бути не більше 32-50 грамів. Також, якщо займатися фізичними навантаженнями незадовго до поїдання солодкого або після, м'язи поглинуть більше цукру і менше жиру утворюється на внутрішніх органах.
"Про обмеження вуглеводів це все. Жодні дієтичні рекомендації не радять повної відмови від вуглеводів, а обмеження стосуються тільки доданих цукрів. Фрукти, які є джерелом простих цукрів, крохмалисті овочі, бобові, цільнозернові злаки рекомендують як основу раціону. Тривалі безвуглеводні дієти не визнані здоровими і корисними для широкого кола людей", – додала Супрун, порекомендувавши збалансоване харчування як єдиний вид дієти.