Священний Синод російської православної церкви прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем.
Про це повідомляє Медуза.
У рішенні Синоду зазначено, що РПЦ не буде виконувати рішення Константинополя про скасування документа про перехід Київської митрополії під юрисдикцію Московського патріархату в 1686 році.
Євхаристійне спілкування є канонічною єдністю церков і можливість для їх послідовників безперешкодно брати участь у таїнствах в іншій церкві.
"Відтепер і аж до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської православної церкви неможливе співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян — участь у таїнствах, що здійснюються в її храмах", — йдеться в документі.
У Заяві рішення Вселенського Патріархату, зокрема, засуджуються як, нібито, "спілкування з розкольниками і особами, яким оголошено анафему в іншій Помісній Церкві, з усіма висвяченими ними "єпископами" і "кліриками", посягання на чужі канонічні уділи".
Засідання синоду РПЦ уперше відбулося за межами Росії і вперше в Білорусі.
Раніше в РПЦ заявили, що рішення стамбульського Синоду про надання автокефалії Української православної церкви змушують церкву розірвати єдність з Константинопольським патріархатом.
Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату скасував лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновив канонічний статус предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Процес надання томосу триває.
За словами глави УПЦ КП Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на "об'єднавчому соборі", в якому візьмуть участь архієреї Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви і Московського патріархату.
Представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не має наміру брати участь в об'єднанні українських церков.
За словами президента України Петра Порошенка, деякі представники УПЦ МП готові взяти участь в створенні єдиної Української церкви під зверхністю Константинополя.
У відповідь на це в Москві запропонували скликати надзвичайний Всеправославний Собор для скинення патріарха Варфоломія і членів його Синоду.
15-10-2018, 20:15
0
3 421