Подбайте про купівлю насіння для підзимових посівів, а також підготуйте теплі грядки для посівів овочів ранньою весною, передає Ukr.Media.
Список робіт у жовтні - Прибирання гарбузових (гарбуз), коренеплодів (моркви, ріпи, петрушки)
- Закладка врожаю на зимове зберігання
- Купівля насіння для підзимових посівів (моркви, буряка, зелені)
- Посадка озимого часнику
- Посадка цибулі шалот (в кінці жовтня)
- Підготовка грядок для підзимового посіву
- Купівля насіння овочів для підзимових посівів
- Заготівля грунту для мульчування грядок з підзимовими посівами
- Заготівля компонентів родючого грунту для вирощування розсади навесні: торфу, городньої землі, компосту, перегною.
- Підзимовий посів (в кінці жовтня)
- Постановка овочів і зелені на вигонку
- Підготовка теплих грядок для посівів овочів ранньою весною
Цвітна капустаНа початку місяця зріжте разом з листами, що криють головки цвітної капусти, пізні сорти. Якщо з якихось причин головки не формуються, а прогноз погоди обіцяє сильні заморозки, її можна викопати (намагаючись не пошкодити коріння) і прикопати в парнику або в ящиках з родючим грунтом в підвалі. Цвітна капуста продовжить розвиватися у прикопі, головне - стежте за поливом. Перед закладанням на зберігання качани треба висушити. Зверніть увагу, щоб на верхівках листя не було підмерзлої води, інформує Ukr.Media.
Коренева петрушкаКореневу петрушку прибирають у суху погоду, коли температура становить близько +5 °С. Добре зберігаються коренеплоди з міцною шкіркою, укладеними в перфоровані поліетиленові пакети в овочевому відсіку холодильника. Для цього за 3 тижні до початку збирання врожаю повністю скоротіть полив, а якщо йдуть затяжні дощі, грядку для захисту від вологи можна накрити поліетиленом. За два тижні до збирання ретельно прорихліть міжряддя. Підкопайте обережно рослини, краще вилами, щоб була можливість вибрати їх руками. Для зберігання потрібно відібрати рівні та здорові коренеплоди, з діаметром шийки близько 1,5-4 см. Дрібні й більші краще залишити для вигонки зелені.
Білокачанна капуста: прибирання і зберіганняПрибирання капусти для зберігання повинно бути закінчено до настання стійких заморозків (найкраща температура +3...+4°С). На тривале зберігання відбирають здорові, неушкоджені качани. Зберігати білокачанну капусту можна в підвішеному стані в підвалі, якщо там підтримується температура 0...+1°С і вологість повітря 80-90%.
Вигонка зеленіСелеру кореневу, петрушку, розмарин і базилік до заморозків можна пересадити в красиві горщики і влаштувати город на підвіконні. Для хорошого врожаю зелені селери про неї треба "забути" приблизно на 3 тижні, залишаючи її в прохолодному і темному місці. Як тільки проклюнуться листя, горщик можна поставити в добре освітлене місце. Зрізуючи зелень, намагайтеся не пошкодити верхівкові бруньки. Полив повинен бути помірним: одного разу на тиждень досить.
Перекопування ґрунту
Під зиму город найкраще скопати і залишити, не розбиваючи ґрунт. Це знизить чисельність шкідників - вивернуті нижні шари ґрунту промерзнуть. До того ж на груднястій поверхні краще затримується сніг, а значить до весни в ґрунті накопичиться більше вологи.
Підготовка ґрунту для розсадиЗаготовте до весни свої ґрунтові суміші - вибір в магазинах небагатий і обмежується лише торфом з невеликими добавками. У мішки з-під цукру або щільні поліетиленові пакети насипте і підпишіть маркером: пісок річковий, торф верховий, дернова земля, перегній, тирса - ці компоненти входять у більшість рекомендованих субстратів. Зберігати ґрунт можна на балконі - проморожування піде тільки на користь.
Підготовка ґрунту для підзимового посівуГрядки для підзимового посіву підготуйте заздалегідь. Перекопайте ґрунт на глибину багнета і внесіть на 1 кв. м відро перегною (компосту), 1-2 ст. л. суперфосфату, 2 ст. л. фосфорно-калійних добрив і 2 склянки золи. Щоб земля навесні швидше прогрілася, краще зробити невелике підвищення - близько 20 см. Поверхня ґрунту повинна бути вирівняною. Для посівів потрібно нарізати борозенки глибиною не менше 4 см, дно ущільніть. До посадки насіння, коли встановиться слабка мінусова температура, грядки бажано накрити покривним матеріалом, краще плівкою, щоб земля залишилася сухою. Заздалегідь сховайте від дощу (можна прибрати в підвал) субстрат, яким потім будете мульчувати посадки - він повинен бути сухим.
Тепла грядкаДля отримання ранньої капусти і огірків, вирощування кабачків і гарбузів облаштуйте теплі грядки. Вони трохи підняті над землею, тому вимагають окантовки міцними бортами. Біопаливом послужить різноманітний органічний матеріал. Викопайте траншею глибиною 40 см. На дно покладіть в один шар будь-які пухкі, пружні рослинні відходи - тонкі гілки чагарників, грубі стебла рослин. Зверху 10-15 см кухонних відходів, гною, сухого листя (крім тополі, дуба і берези), бур'янів, скошеної трави. Утрамбуйте, полийте і засипте городньою землею (близько 20 см).
Ємності для розсадиСтаканчики, горщики, ящики для розсади навесні перебралися в сад. А потрапили вони назад додому, де вже в лютому почнеться нова посівна? Зберіть їх, очистіть від землі, вимийте і продезінфікуйте міцним розчином марганцівки, і висушіть в сонячний день на свіжому повітрі, щоб забрати додому.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-09-2018, 02:15
0
1 640