RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Не посивіти раніше терміну: секрети збереження рідного кольору волосся

Не посивіти раніше терміну: секрети збереження рідного кольору волосся

Крім генетичної схильності до ранньої сивині, величезна роль в швидкому знебарвленні волосся належить іншим факторам.

Отже, про звички-провокаторів сивини, що варто їсти для її відстрочення та які, поки що не діагностовані проблеми зі здоров'ям, можуть стояти за появою сивого волосся раніше 35 років, нам розповіли Карина Дейнеко, дієтолог фітнес-центру Tsarsky City Resort, і Оксана Терпеливець, дерматолог-косметолог, головний лікар клініки TOP-лазер.

Раз на тиждень – розвантаження


Хронічна інтоксикація передчасно старить клітки, що погіршує живлення волосяних цибулин. Тому один день нав тиждень проводьте детоксикацію організму – харчуйтеся фруктами і овочами (в середньому в співвідношенні 50:50). Важливо пити воду з розрахунку не менше 30 мл на 1 кг ваги людини в день (по 5-6 ковтків за раз).

Не їжте перероблені і консервовані продукти – вони чинять окисляючий вплив і підвищують загальний рівень токсинів в організмі.

Зведіть вживання червоного м'яса до 2-х разів на тиждень не більше 100-150 г за раз.
Зменшіть вживання алкоголю – етанол веде до інтоксикації, плюс зневоднює. А чим більше наші клітини наповнені водою, тим вони молодші. Немає достатньої кількості рідини – клітина старіє. Зневоднює і окисляє клітини також кава або чай в кількості більше двох чашок на день (одного з напоїв або по одному кожного). Для смаку замість цукру і молока додайте в ці енерджайзери різні спеції.

Риба на вечерю і сон з 20:00

Раннє старіння клітин і наслідок – погіршення живлення волосяних цибулин – відбувається при дефіциті мелатоніну. Цей гормон синтезується виключно вночі і за наявності достатньої кількості амінокислот. Тому ідеальна вечеря – шматочок риби (джерело необхідних амінокислот) плюс тарілка овочів.

Оскільки 99% всієї необхідної нашому організму кількості мелатоніну виробляється в проміжку 20:00-02:00, то засинати людина повинна хоча б не пізніше 23:00. При цьому для вироблення мелатоніну в приміщенні повинна бути непроглядна темрява. Якщо не виходить її організувати, надягайте на очі пов'язку.

В раціоні – друзі меланіну

Меланін (пігмент, що визначає колір волосся) виробляється при достатній кількості його попередника – тирозину (їжте морепродукти, рибу в тому числі, яйця, мигдаль, сою, сир, бобові). Перетворення тирозину в меланін неможливо без фенілаланіну (міститься в твердому сирі, сушених бананах, інжир, грибах лисичках, курці і арахісі); тирозинази (для її вироблення потрібні мідь і хром – це горіхи, печінка, пшениця, кисломолочні продукти, білокачанна капуста) і ейкозаноїдів (морська риба, молюски, лляне масло).

Вироблення меланіну відбувається ще й за участю вітамінів С, Е і А: джерела – цитрусові, морква, абрикоси (курага), гарбуз, сире насіння і горіхи.

Табу на цукор і маргарин

Вживання білого цукру веде до глікації (зацукрювання або склеювання) білків (а також погіршення всмоктування мінералів, про їхню роль – нижче). Крім того, білий цукор ще і старить, оскільки є найсильнішим окислювачем наших клітин. Також постійно підвищений рівень глюкози в організмі веде до підвищення рівня гормону інсуліну, що сприяє запальним процесам в тканинах і прискореного старіння організму. Замініть білий цукор медом (не більше 1-2 чайних ложок на день), соками агави, топінамбура або кореня солодки.

Молекула маргарину і рафінованої олії – штучно створена. А оскільки організм людини не має ферментів для розщеплення подібних винаходів технічного прогресу, то ці продукти просто осідають в наших судинах і ведуть до утворення атеросклеротичних бляшок. Вони створюють множинні звужені ділянки в судинах, через що погіршується кровопостачання волосяних цибулин. Тому з раціону варто також виключити всі кондитерські та хлібобулочні вироби, що включають штучний жир і білий цукор.

Мінерали отримуємо після 16:00

Наповнення організму меланіном і енергообмін волосяних цибулин забезпечують низка мінералів. При цьому інтенсивніше засвоєння мікро- та макроелементів (наприклад, кальцію і фосфору) відбувається в другій половині дня, приблизно після 16:00.
Отже, необхідні: цинк (устриці, пшеничні висівки), кальцій (кунжут, кисломолочні продукти, брокколі), мідь (кеш'ю, сочевиця, гречка, пророщені зерна, особливо пшеничні, бобові) і селен (бразильські горіхи, гриби гливи, краби).

Сивина як маска

За знебарвленням волосся можуть стояти порушення в роботі організму. Отже:

Залізодефіцитна анемія

Хронічний дефіцит заліза веде до зниження кількості та якості еритроцитів, що погіршує постачання до волосяних цибулин поживних речовин і кисню.

Захворювання ендокринної системи

Одним з наслідків будь-якого роду патологій у функціях щитовидної і підшлункової залоз, гіпофіза і надниркових залоз є порушення обмінних процесів в тканинах. Крім того, через дисбаланс гормонів гірше синтезується меланін.

Порушення в роботі ШКТ

Зокрема, гастрит зі зниженою кислотністю і запалення 12-палої кишки. У такому випадку немає повноцінного перетравлення їжі, і чимала частина необхідних волоссю речовин просто не всмоктується в кров.

Множинні бляшки в судинах

Чим більше їх, тим гірше живлення клітин, і масштабніше – в'янення функцій волосяних фолікулів. Тому при вираженому атеросклерозі шевелюра, як правило, знебарвлена.

Хвороби нервової системи

При будь-якому захворюванні центральної нервової системи – від вегетосудинної дистонії (яка може стояти за обридлоїю вам мігренню) до епілепсії (що виявляється поки що не судомами, а частою непритомністю) рівень адреналіну і кортизолу в крові підвищений. Ці гормони ведуть до передчасного старіння організму і ранньої сивини зокрема.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
15-01-2018, 00:37
Коментарів 0 Переглядів 1 630

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.