Цей день в історії: вбивство Распутіна та заборона смертної кари в Україні

новини
1 153
0
30 грудня

Цей день в історії: вбивство Распутіна та заборона смертної кари в Україні

1616 - вийшов з друку "Часослов" - перша друкована книга в Києві

1916 - в Петрограді група змовників на чолі з князем Феліксом Юсуповим і великим князем Дмитром Павловичем вбила царського фаворита 44-літнього Григорія Распутіна. Григорій Распутін в якості провидця і цілителя з 1907 року, після обіцянки вилікувати хворого на гемофілію царевича Олексія, набув необмеженого впливу на імператорську сім'ю і втручався у вирішення найважливіших державних справ. Скандальний спосіб життя Распутіна став символом моральної деградації російської монархії.

1922 - 2215 делегатів I з'їзду Рад від РРФСР, України, Білорусії і Закавказької Федерації затвердили Декларацію і Договір про утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР). Нова комуністична держава об'єднала більшу частину території колишньої Російської імперії з населенням 134 мільйони осіб і стала першою у світі країною, заснованою на ідеології комунізму. У 1925 році було утворено Узбецьку і Туркменську РСР, в 1929-му - Таджицьку, в 1936-му - Казахську і Киргизьку РСР, що раніше були автономними республіками в складі РРСФР; в 1936 році на базі Закавказької Федерації були утворені Азербайджанська, Вірменська і Грузинська РСР, а в 1940 році - Карело-Фінська (в 1956 році перетворена в Карельску Автономну РСР в складі Росії), Молдавська, Естонська, Латвійська і Литовська РСР.

1927 - в Токіо між районами Уено і Асакуса почав діяти перший в Азії метрополітен.

1999 - Верховний Суд України визнав статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.